22.02.2019

Poslední venkovní utkání! Kobra jede na led silného Sokolova

Vojtěch Martinek

Míříme do finiše, základní část letošního ročníku třetí nejvyšší soutěže končí už příští středu. Kobru čekají dva klíčové duely, v nichž rozhodne o svém osudu. Ten první sehraje o víkendu v Sokolově a dlouhodobou fázi soutěže uzavře domácím duelem s Řisuty.

Papírově jsou na tom Braničtí momentálně mnohem lépe než jejich konkurent – Děčín. Oba dva celky sice mají naprosto identický počet bodů, medvědi ovšem kvůli nepříznivé vzájemné bilanci musí doufat v to, že jejich sok aspoň jednou zaváhá. Na druhou stranu Kobra si může účast ve vyřazovacích bojích pojistit už o víkendu. Pokud v Sokolově vyhraje a Severočeši nezvládnou svůj duel, bude o postupující čtyřce definitivně rozhodnuto.

Zní to jednoduše, ale porazit Baník, ještě k tomu na jeho půdě, bude složité. Přeci jen se jedná o tým, který stojí naprosto suverénně na čele tabulky nejen severní skupiny, ale i celé druhé ligy a který celou sezónu rozdával jeden debakl za druhým. Dva z nich schytala i Kobra – v září padla na vlastním ledě 1:11, o tři měsíce později pak 1:7.

Poslední vzájemné střetnutí, dosud jediné, které se hrálo na západě Čech, ovšem nebylo ani zdaleka tak jednoznačné. Hosté prohrávali v polovině utkání o tři branky, díky trefám Šmerhy a Netolického ale pořádně zdramatizovali závěr. Uvidíme, jestli se jim povede domácí potrápit i tentokrát. Bylo by dobré se do Prahy vrátit aspoň s jedním bodem, jelikož k Děčínu byl los sedmatřicátého kola mnohem vlídnější – čeká ho souboj s šestými Řisuty.

Sobotní duel bude zajímavý i pro Mlejnkovi svěřence. Hokejisté Baníku totiž nasbírali už celkem osmaosmdesát bodů, a vyrovnali tak týmový rekord, který stanovili v loňském ročníku. Jakýkoliv bodový zisk proti Kobře by jim tak pomohl tuto metu překonat a po roce opět přepsat klubovou kroniku.

Lídrem kanadského bodování Sokolova je s jednačtyřiceti body na kontě Jakub Vrána (12+29), Tomáš Vracovský pak s devatenácti góly, které nastřílel v pouhých osmadvaceti zápasech, vede tabulku střelců. Pozor si kobří obrana bude muset dát také na Tomáše Rohana (12+25) nebo Pavla Kuběnu (14+18). Otazník visí nad startem beka Tomáš Kvapila, jehož jméno najdeme na baníkovské marodce.


partneři klubu