24.02.2019

Rozhodující zápas sezóny je tady, Kobra musí doufat v zaváhání Děčína

Libor Kokoška

P R A H A – O posledním postupujícím do play-off 2. ligy se bude rozhodovat až v závěrečném kole. V nepřímém souboji se Kobra popere se severočeským Děčínem o čtvrté místo a jistotu postupu do vyřazovacích bojů. Děčín má v tomto boji lehce navrch, jelikož má o jeden bod více než pátá Kobra. Branický mančaft doma přivítá středočeské Řisuty, do Děčína si naopak přijedou zahrát hokejisté z poslední Bíliny.

Karty jsou rozdány, ve svých rukou teď mají postup už pouze trenéři a hráči Kobry a Děčína. Severočeský mančaft má ke čtvrtému fleku o něco blíže, před Kobrou vede o jeden bod, na svém kluzišti navíc přivítá nevýraznou Bílinu, která okupuje poslední místo skupiny Sever. Děčínu tak stačí získat stejný počet bodů jako Kobra, v opačném případě, tedy při shodnosti bodů, by naopak postoupil pražský celek, jelikož se těší lepších vzájemných zápasů.

Pro Řisuty ze Slaného se jedná o rozlučku s letošní sezónou. Propad do nebezpečných sestupových vod středočeskému celku už nehrozí, na poslední místo si totiž buldoci vydobyli náskok třinácti bodů. Ani postup už není matematicky reálný. Špatnou stopu v uplynulém ročníku třetí nejvyšší české hokejové soutěže za sebou ale určitě nezanechali. Ještě do posledních kol mohli zamíchat boj o postup do play-off. Finálním zvratem byla ale zřejmě prohra s Vrchlabím o patnáct gólů. V posledním zápase podlehli Děčínu 5:6.

Minulé střetnutí Kobry s Řisuty nabídlo střeleckou podívanou, kterou na svou stranu nakonec urvali domácí hokejisté ze Slaného. Zopakovali tak výsledek z úvodu sezóny a díky dvougólovému Patykovi a Kučerovi zvítězili 6:3. Za Kobru se gólově prosadil Šteiner, Šmerha a Schejbal. První utkání mezi Kobrou a buldoky v Praze dopadlo lépe pro branický celek.

V brance Řisut pravidelně nastupuje mladý David Stahl, který přišel do druholigového celku sbírat cenné zkušenosti z Kladna. Záda mu kryje Jan Ilašenko. K oporám středočeského celku patří kladenský odchovanec Petr Patyk(16+20), doplňuje ho zkušený Matěj Kos(9+26) nebo nejlepší střelec slánského celku Ondřej Krpata(18+16).

Kobra na závěr základní části předvádí velmi dobré výkony. V klíčovém zápase rozdrtila Děčín 12:3, naposledy po nájezdech vyloupila i silný Baník ze Sokolova.

Úvodní buly je naplánováno na 18:00 ve středu 27. února.

související články


partneři klubu