27.03.2019

Jako tým

Regina Tesařová

P R A H A - Úspěchy nováčků a omladiny, hattricky veteránek, pokoření suverénního lídra soutěže, který od roku 2016 neokusil kobří porážku a přátelák na závěr sezóny s novým “hadím” týmem. Sezóna 2018/2019 přinesla pražským Kobrám nejeden úspěch, sáhly si však také na dno svých sil. Díky týmové hře a trpělivému vedení trenérů obhájila děvčata druhé místo v tabulce 2. ligy žen s 33 body.

Nástup do sezóny se nám vydařil, přestože jsme utrpěly několik porážek, nikdy to nebylo s ostudou. Snad nejtíživější prohru jsme si odvezly v lednu z Jonsdorfu. Většina týmu ležela doma s chřipkou nebo se zraněním a oslabený kádr v nouzově poskládané sestavě neměl volnost a jistotu, na jakou jsme zvyklé a utkání vyloženě nesedělo na holích. Z nezdaru jsme se rychle oklepaly a týden na to porazily Jičín jednoznačným výsledkem 4:1. Samotným Němkám jsme následně porážku vrátily v únoru na domácím ledě.

Zavařit se nám dařilo i karlovarským Dračicím, které v druhé lize nosily náhrdelník neporazitelnosti od roku 2016. Už v lednu se masér/zdravotník Jirka nechal slyšet, že brzy Vary porazíme, je to jen otázka času, budeme-li držet našlápnuté tempo. Málokdo mu tehdy věřil. Vždyť Vary uhrajeme, to ano, ale co dělat s tou hráčkou, která jim naseká ranec gólů? Není přece reálné ji uhlídat, to je mimo naše bruslařské schopnosti! Jak se ukázalo, chtělo to jen krapet toho hokejového štěstí a odhodlání. Přestože jsme gólmance Jarce hodily za záda dva puky samy, porazily jsme Karlovy Vary 4:3 (1:0, 1:1, 2:2) ve vyrovnaném a do poslední vteřiny napínavém utkání. Radost byla o to větší, že jsme nalákaly na tribuny neobvykle početnou základnu fanoušků, kteří s námi vydrželi téměř do půlnoci v mrazivém lednovém počasí.

Na závěr sezóny jsme přijaly pozvání od děvčat z Tábora, která založila nový ženský tým HC Mamby. Této výzvy nadšeně využily především naše mladé naděje, které zatím do ostrých utkání nenastupují. Ukázalo se, že pokud s námi vydrží a nikam nám neutečou, nemusí se Kobra o svou budoucnost bát. Hřejeme si v kabině slušnou hrstku talentů. V dubnu jsme Mamby pozvaly na pražskou odvetu 7.4. od 10:00, můžete tedy posoudit na vlastní oči. Poslední zápasy nás čekají na turnaji v Českých Budějovicích 20.4.2019 v tradičním Dragon Cupu.

V uplynulé sezóně si připsalo svůj první gól několik nováčků, střelecky se dařilo i v obraně – Eliška Benešová zaznamenala 6 gólů a 9 asistencí. Nejproduktivnější střelkyní mezi útočníky pak byla Iva Machatková se 17 góly a 8 asistencemi, mezi nimiž je také několik hattricků. V bráně nás jistila Jarka Soukupová, která si ve 12 utkáních (700 minut) vychytala 88.74% úspěšnost a Verča Voříšková ve 4 zápasech (200 minut) 85.71 %.

Důležitější než jakákoliv statistika, je ale naše hra jako týmu. Konstantně se nám daří se zlepšovat, protože nesázíme na sólisty. Každé vítězství, každý gól je zásluhou celého týmu – našich 72 gólů je rozmělněno mezi 15 hráček ze 17 pravidelně hrajících. Tyhle moc hezké týmové statistiky mají na svědomí naši trenéři, pánové Josef Zenker, Vladimír Václavík, Milan Cvrkal a Jirka Fojt, kteří vstávají v sobotu ráno, aby v 6:30 byli s námi na ledě a o víkendech jezdí po republice na utkání, kde nás vedou a s trpělivostí sochařů z nás vykřesávají vždycky o fous lepší výkony. Na nás už teď čeká suchá letní příprava a kování kondičky, abychom v nadcházející sezóně mohly hravě plnit všechna jejich záludná tréninková cvičení.


partneři klubu