13.06.2019

Nový hrací plán Extraligy juniorů, Kobra zabojuje o postup do play-off

Libor Kokoška

Junioři díky vzniku Juniorské ligy akademií postoupili do extraligy. Tu bude od nové sezóny hrát 14 celků ve dvou skupinách. Kobra bude nastupovat ve skupině Západ, kde narazí na Ústí nad Labem, Pardubice "B" nebo třeba tým z Litomyšle. Do play-off postoupí čtveřice nejlepších týmů z každé skupiny, celky ze sedmého míst se utkají o udržení. Kobra načne sezónu duelem v Pardubicích 13. září.

Hrací plán nového ročníku juniorů už spatřil světlo světa. Kobra díky nově vzniklé Juniorské lize akademií postoupila do juniorské extraligy, tedy současné druhé tuzemské nejvyšší soutěže. Tu bude v letošním ročníku hrát 14 týmů rozdělených rovnoměrně do skupin Západ a Východ. Branický tým nastoupí do západní skupiny, kde je čeká Havlíčkův Brod, Kralupy nad Vltavou, rezerva Dynama Pardubic, Písek, Litomyšl a Ústí nad Labem. Do soutěže můžou nastoupit hráči ročníku 2000, 2001 a 2002. Hráči narození v letech 2002 a 2003 do zápasů juniorské extraligy můžou také zasáhnout, maximálně však čtyři v jednom utkání.

Západ: BK Havlíčkův Brod, HK Kralupy nad Vltavou, HC Dynamo Pardubice “B“, HC Kobra Praha, IHC Písek, HC Litomyšl, Hokej Ústí nad Labem.

Východ: HC Žďár nad Sázavou, HCM Warriors Brno, HC RT Torax Poruba, HC ZUBR Přerov, HK MD Šumperk, HC AZ Havířov 2010, Valašský hokejový klub.

V základní části každý z týmů odehraje 36 zápasů, s každým týmem se tak Kobra utká rovnou šestkrát. Třikrát doma, třikrát venku. Po konci základní časti, tedy po 28. únoru 2020, začne play-off. Do toho postoupí čtveřice nejlepších klubů z obou skupin. Bude se hrát nasazovacím způsobem, nejlepší ze skupiny Západ tudíž ve čtvrtfinále narazí na čtvrtý celek ze skupiny Východ. Hraje se na tři vítězná utkání. Vítěz play-off postupí do Juniorské ligy akademií.

Tým ze sedmého místa ve skupině Západ se utká se sedmým týmem ze skupiny Východ o udržení ve druhé nejvyšší juniorské hokejové soutěži. Hraje na tři vítězná utkání s tím, že výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím pátém zápase má ten, kdo získal v základní části více bodů.

V základní části se v případě remízy bude hrát pětiminutové prodloužení tři na tři s nájezdy. V play-off by se mělo hrát stylem desetiminutového prodloužení čtyři na čtyři taktéž s nájezdy.

Do nové sezóny branické juniory nadále povede Petr Hrbek, asistovat mu bude hráč A-týmu Šimon Antončík.

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu