14.06.2019

Druhá liga má nový kabát! Kobru čekají boje ve skupině Střed

Vojtěch Martinek

Následující ročník druhé ligy už má konkrétní podobu! Výkonný výbor Českého hokeje na svém čtvrtečním jednání odsouhlasil nový model soutěže, který se od toho loňského razantně liší.

Zatímco v uplynulé sezóně se bojů účastnilo sedmadvacet celků, v září do soutěže nastoupí o jeden klub méně. Z druholigové mapy zmizela Orlová, která se rozhodla po roce vrátit zpět do krajského přeboru. Spolu s ní se o stupeň níže přesunuly také Letňany s Pelhřimovem – druhý zmíněný celek sestoupil po neúspěšné baráži, zatímco Pražané svou licenci před časem prodali do Příbrami. Po úspěšné kvalifikaci pak poprvé ve své historii do ligy postoupila Nová Paka.

V rámci tzv. Dohody o rozvoji česko-čínského programu ledního hokeje kompletní základní část v druhé lize odehraje také čínská hokejová reprezentace, a to pod názvem China Golden Dragon. Tým bude sídlit v Berouně, přičemž do vyřazovacích bojů nezasáhne.

Logickým vyústěním poklesu počtu účastníků bylo zavedení nového herního systému. Po roce se vrací osvědčený třískupinový model druhé ligy, přičemž Braničtí byli zařazeni do skupiny Střed, kde se potkají například s Klatovy, Pískem či Táborem.


Rozdělení klubů pro sezónu 2019/20

Západ: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (Beroun), HC KOBRA PRAHA, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.


Základní část bude pětikolová, každý tým tak odehraje rovných čtyřicet utkání. Do play-off postoupí prvních šest celků v každé skupině – první dva mají jistou účast v semifinále, zatímco zbývající čtyři týmy čeká čtvrtfinále. Ve vyřazovacích bojích se budou všechny série hrát na tři vítězná utkání.

Spolu s rozdělením do tří skupin se vrací i starý model kvalifikace o Chance ligu. Vítězní finalisté jednotlivých skupin se tak mezi sebou dvoukolově poperou o vstupenku do druhé nejvyšší soutěže, přičemž postoupí jen ten nejlepší z nich.

Posledním třem celkům ve skupině skončí sezóna posledním zápasem základní části. V sezóně 2019/2020 se totiž z druhé ligy nebude sestupovat.

související články

02.04.2023

Ondřej Pavel hráčem Colorada!

Tadeáš Podolka


partneři klubu