04.07.2019

Chceme hrát agresivní hokej, hlásá před sezónou trenér dorostu Milan Vrzal

Libor Kokoška

Dorost se minulou sezónu dokázal udržet v nejvyšší soutěži. Teď ho čeká ale mnohem náročnější úkol. Hokejová extraliga se totiž zúží z 30 účastníků na 24, což znamená, že v příští sezóně může sestoupit až 8 celků! Příprava na ledě začíná dorostencům 12. července, první ostré utkání odehrají 12. září proti PZ Kladno. „Počet hráčů, se kterým můžeme počítat do příští sezóny, je daleko větší,“ prozradil trenér dorostu Milan Vrzal, který minulou sezónu stavěl dorostenecký tým takřka od nuly. Dorostence nadále povede do další sezóny v tradičním triu společně s panem Slaninou a Hájkem.

Jak bude probíhat příprava na novou sezónu?

Suchou přípravu už máme za sebou, probíhala v květnu a červnu, s tím že jsme ještě do poloviny června dvakrát týdně využívali led. Teď mají kluci volno a sejdeme se až 12. července. Potom nás klasicky čekají dvoufázové tréninky, v některých dnech i trojfázové.

Už máte domluvené nějaké přípravné utkání?

Dvakrát se utkáme se Spartou a Chomutovem, pak máme domluvené zápasy s Táborem, Třemošnou a Havlíčkovým Brodem. Jedeme taky na turnaj na Kladno, kde bychom měli podle umístění v tabulce vyzvat čtyři, nebo pět soupeřů.

Dorostenecká extraliga mění svůj formát, co si o tom myslíte?

Jsou tam tendence snížit počet účastníky v extralize dorostenců, já tomu rozumím a jsem zastánce toho, aby se ten počet trochu zredukoval, protože si nemyslím, aby tu bylo tolik hráčů na 30 týmů v extralize. Samozřejmě pro nás bude náročné se udržet, z těch 30 by v tuhle chvíli mělo sestoupit šest týmů, ještě další dva jdou navíc do baráže. Mně se to líbí, připadá mi spravedlivé, že to už nebude jen v těch skupinách, že kluci budou mít možnost se zkonfrontovat s více soupeři, než doposud mohli. Sice přibyde trochu toho cestování a bude tak pro hráče stěží to skloubit se školou, na to by si už ale kluci měli v téhle kategorii zvykat.

Přišel nebo odešel z týmu někdo?

Krom těch hráčů, co už kvůli věku nemůžou v dorostu nastupovat zatím nikdo do jiného týmu nepřestupuje. My jsme jako nováček soutěže minulou sezónu v tomhle období měli jednu pětku o které jsme věděli, že by mohla v extralize nastupovat a během celé sezóny jsme tým doplňovali o hráče ze silnějších celků. Tuhle sezónu by to už mělo být lepší, ten počet hráčů, se kterým můžeme počítat do příští sezóny, je daleko větší. Neříkám, že ten kádr ještě máme hotový, doplníme ho o pár kluků, kteří jsou třeba na Spartě nebo na Slavii na hraně a tolik by si nezahráli.

Jakým hokejem se budete chtít příští sezónu prezentovat?

Bude to podobné jako loni. Byl bych hrozně rád, kdybychom hráli na našem malém hřišti agresivní hokej s hodně bruslením. Minulou sezónu to nebylo ideální, ke konci se ale naše výkony lepšily a na závěr jsme dokázali hrát vyrovnaný hokej takřka s kýmkoliv.

Jak bude vypadat realizační tým dorosteneckého týmu příští sezónu?

Stejně jako minulou sezónu. Tým už nějakou dobu vedeme s panem Slaninou, o gólmany se nám stará pan Hájek.

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu