22.07.2019

Ženský tým skončil čtvrtý na mezinárodním turnaji v Praze

Libor Kokoška

Ženský tým se v rámci přípravy na novou sezónu zúčastnil mezinárodního hokejového turnaje Czech Hockey Challenge Cupu, jehož první ročník se odehrál v pražských Letňanech. Kobra nakonec duel o bronz s Euro Elite Team nezvládla a zakončila letní turnaj na posledním čtvrtém místě. Pohár pro vítěze získal španělský celek Hockey Hielo Majadahonda!

Skupinová fáze výhru nepřinesla

To, že Kobra zřejmě nepromluví do hry o medaile, bylo jasné už po prvním zápase. Euro Elite Team byl i díky velkému počtu nových hráček v dresu Kobry od začátku lepším celkem a nakonec si po šedesáti minutách hry připsal zasloužené vysoké vítězství 12:0. „Byli jsme po letní pauze poprvé na ledě což je znát, ale i kdyby to tak nebylo tak se našim soupeřkám nemůžeme rovnat,“ řekla jedna z branických hráček Denisa Kocourková.

Druhý den turnaje byl pro Kobru úspěšnější. Branické hokejistky narazily na sebevědomý celek z Madridu Hielo Majadahonda, tedy na pozdějšího vítěze celého turnaje. Ani tento zápas vítězství nepřinesl, zato se pražským hráčkám povedlo vstřelit svou první branku na turnaji, česko-španělský duel tak skončil 1:10.

Třetí den se nesl v duchu posledního hracího dne základní části. Kobra už neměla prakticky žádnou šanci na postup do turnajového finále, a tak spíš sledovala zbývající duel, který rozhodl, který tým se nakonec utká s Kobrou v zápase o bronz. Ani proti zámořskému týmu NA Stars neměli branické hokejistky šanci a skupinovou fázi tak zakončili výsledkem 0:10.

Zápas o bronz přinesl druhý gól na turnaji

Kobra šla do utkání o bronzovou medaili jako jasný outsider, jelikož se měla utkat s Euro Elite Teamem, který v úvodním zápase takřka domácí tým porazil vysoko 12:0. Soupeřky z evropského celku byly od začátku zápasu lepší a nakonec zaslouženě zvítězily 13:1. Jedinou branku pražského celku vstřelila po parádním sólu z obranného pásma Denisa Kocourková. „Nasbírali jsme mnoho cenných zkušeností do sezóny, proto i při neúspěchu jsem si turnaj užila,“ hodnotila turnaj jediná branická střelkyně v zápase o třetí flek.


partneři klubu