26.07.2019

Obranné řady vyztuží Tomáš Mrkvička!

Vojtěch Martinek

Kobra vítá další posilu! Po triu Lukáš Tondr, Kamil Bříška, Tomáš Plíhal se z Jablonce na Braník přesouvá další hráč, tentokrát ovšem obránce. Klub se dohodl na spolupráci s jednatřicetiletým Tomášem Mrkvičkou, jenž loni patřil mezi nejproduktivnější ligové zadáky. (zdroj fotografie: Francis Larrède)

Liberecký odchovanec na severu republiky strávil celý uplynulý ročník, přičemž za 36 zápasů si na své konto zvládl připsat úctyhodných 34 bodů za 5 branek a 29 asistencí. Tato statistika z něj dělala nejen nejproduktivnějšího obránce skupiny střed, i čtvrtého nejlepšího beka celé ligy. Má tedy za sebou velmi úspěšnou sezónu, která byla jeho první zpět v Čechách po čtyřleté štaci ve francouzské druhé nejvyšší soutěži. Tam hájil barvy Courbevoie a choletských psů.

Celkem během své dosavadní kariéry ve druhé lize odehrál 147 utkání, mimo Jablonce se objevil na soupiskách České Lípy a Písku. O dvacet startů méně si připsal v první lize, kde nastupoval hlavně za libereckou farmu v Benátkách. V sezóně 2006/07 se pak na sedm zápasů mihl v kádru Jihlavy.

Shrnutí dosavadních příchodů:

Nadstavba - 5. kolo, Sobota 28.1.2023 | 16:00

HC Slovan Ústí nad Labem

HC Kobra Praha

Zápas probíhá

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 15:00 | Ženy
HC Dračice Karlovy Vary
HC Kobra Praha