06.08.2019

V Německu jsem si splnil sen, na Kobru se vracím rád, říká navrátilec Novák

Libor Kokoška

P R A H A - Útočník Dominik Novák se po roční pauze, kterou strávil v německém TSV Peißenberg hrajícím Regionalligu (čtvrtá nejvyšší soutěž), vrací zpět na Kobru. Zde strávil v minulosti již tři sezóny, dvakrát se dostal až do semifinále Západní skupiny. V rozhovoru se dozvíte o jeho německém angažmá i o přípravě na novou sezónu.

Po roce se vracíte na Kobru. Jak jste si užil sezónu v Německu?

Super zkušenost, chtěl jsem to zkusit a podařilo se mi to. Bylo to něco jinýho, bylo to fajn a užil jsem si to tam.

Jak se vám tam hrálo v Německu? Jak byste porovnal českou a německou ligu a rozdíly mezi českým a německým hokejem?

Německá liga byla víc ulítaná, byl to větší chaos a menší systém. Byly tam zápasy, kdy se skoro o nic nehrálo a spíš to připomínalo rybník. Některé zápasy byly dobré, ale zdejší druhá liga má lepší úroveň.

Jak se vám v Německu žilo? Bylo to tam pro vás lepší nebo jste rád, že jste se vrátil?

Tak doma je doma, vrátil jsem se strašně rád, už jsem se sem těšil. Sezóna stačila, splnil jsem si sen, ale už jsem zpátky doma a jsem tady šťastný.

Měl jste jasno o návratu do Kobry nebo jste zvažoval i nabídky jiných týmů?

Dostal jsem i jinou nabídku, ale chtěl jsem se vrátit na Kobru. Mám to tady rád, už tu mám něco odehráno. Věřím, že se s tímto týmem dá něco udělat a že budeme mířit výš.

Sledoval jste během minulé sezóny druhou ligu?

Sledoval jsem kluky z Kobry. Mám s nimi dobrý vztah, takže jsem sledoval jejich výsledky. Ligu jsem ale jinak nesledoval moc podrobně.

Jak u vás probíhala suchá příprava? Připravoval jste se individuálně?

Připravoval jsem se s Dominikem Šteinerem, máme za sebou nějaké čtyři měsíce intenzivní přípravy.

Druhá liga opět mění svůj formát, co si o změnách myslíte?

Naše skupina si myslím je super. Třeba skupina Sever, kde hraje Vrchlabí, vypadá náročně, budou tam mít samé derby. Myslím, že ale není vůbec špatné s tím takhle zahýbat, aby si každý užil sezónu.

Jaké jsou ambice do nové sezóny? Myslíte na postup do první ligy?

Myslím si že postup určitě reálný je. Pokusíme se dostat co nejdál, do play off chceme jít z co nejlepšího místa a udělat nějaký výsledek.