09.08.2019

Michal Slanina po návratu do týmu: Ve hře jsou sice ještě chyby, ale důležité je vítězství

Vít Trubička

Svůj první zápas po dlouhé pauze odehrál útočník Michal Slanina. Hned na startu přípravy se proti Kolínu blýskl jedním gólem a jednou gólovou asistencí do branky Ondřeje Martínka. „Bylo náročné odehrát první zápas po dvou letech. Pro tělo to byl trochu šok, ale popasovalo se s tím, časem to bude lepší,“ řekl Slanina ke svému startu.

Máte za sebou po dlouhé pauze první zápas, navíc okořeněný vysokou výhrou. Jak se vyvíjel z vašeho pohledu?
Byl to první přípravný zápas před sezónou. Ve hře je ještě spoustu chyb, týmy zkouší nové hráče. Já bych tomu nepřikládal velkou váhu, ale vyhráli jsme a hokej vypadal docela dobře.

Vy jste měl kvůli zranění pauzu poněkud delší. Jak náročné bylo vrátit se zpět na led?
Je to už dva roky, kdy jsem hrál naposledy. Náročné to bylo hodně. Pro tělo to byl trochu šok, takže teď moc nefunguje, ale ono se to časem zlepší.

Přesto se vám povedlo vstřelit gól a na jeden gól nahrát. Potěšilo vás to?
Určitě, tohle člověka potěší pokaždé.

Jak těžkým byl Kolín soupeřem na začátku přípravy?
Kolín byl vždycky hodně bruslivý tým, se kterým to je fyzicky náročnější. Přesto si myslím, že na začátek přípravy to byl ideální soupeř.

Nejvíce se vám dařilo ve druhé třetině, která rozhodla celé utkání. Co jste v ní změnili?
Řekli jsme si v šatně, že si musíme dávat rychlejší přihrávky, dávat je rychleji od hole, aby mezi námi soupeř jenom lítal. To se nám dařilo plnit, čímž jsme se dostávali do šancí a bylo jen otázkou času, kdy nám tam něco spadne.

Dodalo vám sebevědomí i neproměněné trestné střílení Kolína?
Určitě to dodá kuráž do pokračování zápasu. Sochy (Lukáš Sochůrek) to chytil pěkně a pomohl nám tím.

Třetí třetina byla zase o něco vyrovnanější. Polevili jste kvůli vedení, nebo co za tím stálo?
Je začátek přípravy, já bych to přikládal spíše únavě. Ty nohy ještě nejedou, nejsou tak uvolněné a člověk už trochu šlape vodu. Ale je pravda, že jsme měli v zádech vedení, takže jsme trochu zvolnili.