14.08.2019

Pokud bude příležitost, chceme do 1. ligy, ohlásil ambice klubu Miloslav Šeba

Libor Kokoška, Marek Baloun

Nová sezóna je pomalu za dveřmi, je tedy na čase přinést i rozhovor s trenérem a prezidentem, panem Miloslavem Šebou. V rozhovoru se rozpovídal o nových příchodech, změnách v lize a samozřejmě o ambicích do sezóny.

Kobra stojí na prahu nové sezóny. Jaké jsou letošní ambice?
Probojovat se do play-off, do finálových bojů a pokud bude příležitost, tak samozřejmě postup do 1. ligy.

Pokud by Kobra postoupila, bude tedy připravena hrát v Chance lize?
Ambice je hrát 1. ligu. Jak to dopadne, to se uvidí v dubnu podle průběhu sezóny.

Postup do play-off usnadní čínský tým Golden Dragon, který by měl v lednu ze soutěže odstoupit. Vidíte to jako plus? Co si o čínském celku myslíte?
Může to být přínos. Co vím, tak dobře bruslí, ale mají problém se spoluprací. My s nimi budeme hrát a chceme si vyzkoušet, jak bude čínský tým vypadat.

Druhá liga změnila svůj formát. Co si o změnách myslíte a jaké budou mít důsledky pro Kobru?
Změnili se soupeři, ale je víceméně jedno, kde se hraje. To je důležité až v lednu, únoru. Co se ligy týče, změna na tři skupiny je dobrá věc.

Můžete nám říct něco bližšího k novým posilám? Proč právě Kamil Bříška a další?
S Kamilem jsme se o tom bavili asi dva roky. Když se naskytla situace, že by šli všichni tři (posily z Jablonce včetně Lukáše Tondra a Tomáše Plíhala – pozn. aut.), bude to jednoznačně přínos pro mančaft a tak jsem neváhal. Co se týká Tomáše Mrkvičky, tam to bylo delší dobu otevřené. My jsme museli předělat obranu, takže jsme se nebránili. Máme ještě rozjednané další tři obránce, kteří by tomu mohli pomoct.

Plánujete ještě nějaké příchody, nebo už je seznam kompletní?
Plánujeme příchody ještě pěti hráčů. Ty vyzkoušíme během přípravných utkání. V současné době jsme se dohodli se Slavií na příchodu hráče Denise Heldáka. Pro utkání s Mostem jsme měli k dispozici ještě dva mladé obránce, Milana Antoše a Ondřeje Holého. Oba obránci by měli v týmu hrát na střídavý start. Heldák musí během srpna prokázal svou kvalitu, že do mužstva patří. Už jsem to řekl hráčům během mítinku, že se tým může měnit podle potřeby.

Kdy bude jasné, zda Dominik Vaněk, Jan Smejkal a Aleš Knesl uspějí na zkoušce a budou oblékat dres Kobry pravidelně?
Myslím si, že Knesl si dres vybojuje a bude přínosem, tam už jsme se na nějakých věcech dohodli. Dominika Vaňka jsem hrát zatím neviděl, tam ještě uvidíme. Jeho poslední žádost byla, aby byl dočasně uvolněn z tréninků, aktuálně je nestíhá kvůli zaměstnání. Jan Smejkal je náš hráč už od žáků, hrál čtyři sezóny v Nymburku, kdy ho loňskou sezónu limitovalo zranění. Očekávám od něj dravost, hlad po gólech a uvidíme, jestli to splní.

Jsou nějací hráči, kteří tým opustí?
Ještě jsme nikomu neřekli, že s ním už nepočítáme. Řekli jsme si, že chceme tým omladit, bylo nutné zreformovat obranu a do budoucna nechceme sázet na střídavé starty, protože to podle nás není to pravé ořechové.

Bude nadále pokračovat spolupráce Kobry s pražskou Slavií?
My se nebráníme spolupráci ani se Slavií, ani se Spartou. Otevřeně se bavíme o všech hráčích a věřím, že se vždycky na nějakých výměnách dohodneme.

Zapojí se junioři do přípravy A-týmů?
Do přípravy se zapojili Richard Mucha, Richard Šeba a Matyáš Hrubý. Měli by tvořit čtvrtou lajnu, kde by pravděpodobně měl alternovat i Šimon Antončík (v současnosti asistent trenéra juniorů – pozn. aut.) a tím je tak zároveň i dále učit. Od toho si slibujeme i zapojení dalších juniorů, abychom měli svou základnu.


partneři klubu