19.08.2019

Tomáš Mrkvička: skládá se tu dobrý tým

Libor Kokoška, Vojtěch Martinek

Série rozhovorů s letními posilami Kobry pokračuje. Tentokrát jsme vyzpovídali zkušeného obránce Tomáše Mrkvičku, jenž se v minulé sezóně řadil mezi nejproduktivnější beky druhé ligy a na Kobru dorazil spolu s triem nebezpečných forvardů z Jablonce nad Nisou. (Zdroj fotografie: Francis Larrède)

Jakým způsobem u vás probíhala letní příprava? Připravoval jste se individuálně?
Já už se asi posledních pět let připravuji sám a probíhá to vždycky stejně. Mám kondičního trenéra, se kterým přes léto trénuji, přičemž na to pak zhruba od půlky července navazuje nějaká příprava na ledě.

Máte za sebou velmi zajímavou kariéru, proč jste se v ní rozhodl pokračovat zrovna v Kobře?
Bylo tam několik faktorů. Zaprvé se tu skládá dobrý tým, takže si myslím, že bychom mohli letos jít daleko. Zadruhé v Jablonci nastala taková nepříjemná situace, odehrál se tam převrat ve vedení, takže se někteří kluci rozhodli odejít, přičemž celá naše lajna, vyjma jednoho obránce, zamířila na Kobru. Proto jsem se rozhodl přijít sem, to byl asi ten hlavní důvod.

Nějakou dobu jste působil i ve francouzské druhé lize. Jak byste porovnal český a francouzský hokej?
Těžko říct. Před těmi čtyřmi nebo pěti lety ta kvalita byla ještě zhruba na úrovni průměru druhé ligy, ale postupem času se to zlepšovalo. V poslední sezóně, kterou jsem tam strávil, už to bylo takové, že bychom nejspíš potrápili i pár mužstev v první lize.

Hrálo se vám lépe ve Francii, nebo naopak v Česku?
Obojí mělo svoje plusy i mínusy. Působení ve Francii byla pro mne obrovská zkušenost, jak životní, tak sportovní. Každé mělo něco, těžko říct, co bylo lepší.

V minulé sezóně jste nasbíral čtyřiatřicet bodů. Čemu vděčíte za tak úspěšnou sezónu?
V Jablonci jsme měli slušný kádr a hlavně skvělou partu. Hlavní důvod byl asi ten, že celá ta naše pětka, respektive čtyřka, která zamířila na Kobru, byla skvěle sehraná. Proto jsem měl těch bodů tolik.

Druhá liga opět změnila svůj formát. Co si myslíte o změnách a nemrzí vás, že nenarazíte na Jablonec?
Trochu mě to mrzí, určitě. (smích) Pořád tam zůstalo dost kluků, které znám. Je to taky blízko k Liberci, kde žiji. Ale na druhou stranu to bude takové zpestření, budeme hrát zase proti týmům, na které jsme loni tolik nenaráželi.

Jaké máte ambice v příští sezóně? Myslíte si, že je reálný i postup do první ligy?
Určitě. Dal se dohromady tým, který se musí minimálně probojovat do play-off. Co se bude dít dál je samozřejmě ve hvězdách, ale na postup do první ligy jednoznačně máme.


partneři klubu