20.08.2019

Kobra míří na sever, utká se s Mostem

Libor Kokoška

Kobra je v půlce přípravy na novou sezónu. Už podruhé během posledních čtyř zápasů se utká s celkem MOSTEČTÍ LVI. V neděli 11.8. Kobra vyhrála nad Severočechy doma 7:3, tentokrát vyráží do Litvínova, kde se na tamním zimním stadionu utká s druholigovým týmem podruhé. Zápas se odehraje 21.8. od 17:30.

Kobra: Po třech zápasech stále bez prohry

Kobra zažívá povedený vstup do přípravy. Vyhrála tři ze tří zápasů a těší se tak zatím stoprocentní úspěšnosti. Na úvod přípravy Kobra doma hostila Kolín, pražští hokejisté zejména díky výborné druhé třetiny vyhráli vysoko 5:1. O tři dny později si pak poradila i s nynějším soupeřem – Mostem. Ten dokonce pět minut před koncem utkání prohrával o šest branek, ukazatel skóre ale po šedesáti minutách hry nakonec ukazoval výhru "pouze" 7:3 pro domácí hokejisty. Ani ve třetím utkání braničtí hráči nenechali nic náhodě a nad druholigovým nováčkem z Příbrami zvítězili 5:0.

Jasnou jedničkou v přípravě je zatím Lukáš Sochůrek. Zatím nevynechal ani minutu a udržel jedno čisté konto v utkání proti Příbrami. Nejproduktivnějším hráčem je zatím navrátilec Michal Slanina (3 + 2). Nejlepším střelcem týmu je se třemi zásahy Slovák Denis Heldák (3 + 0). Daří se i útočnému triu Tondr-Plíhal- Bříška, nebo juniorům Richardu Muchovi (1 + 1) a Matyášovi Hrubému (2 + 1). Z obránců je nejproduktivnější Karel Drahorád (1 + 2).

Most: Během tří zápasů Lvi vsítili 20 branek

MOSTEČTÍ LVI zahájili přípravu na sezónu duelem s Kobrou. Z Prahy si nakonec do Mostu vezli vysokou prohru 3:7. Od té doby už ale severočeský celek ani jednou nezaváhal. Děčín v gólové přestřelce na mostecké hokejisty nestačil a padl 7:10. Podobně skončila na domácím kluzišti i Bílina, Draci podlehli Lvům 3:7.

Mosteckou jedničkou pro nadcházející sezónu bude podle všeho ex-jablonecký Lukáš Hosnedl, záda mu má krýt litvínovský odchovanec Jakub Kovařík. Zatím se daří především severočeské ofenzivě, ta ve třech zápasech nasázela do branky soupeře dvacet fíků. V poli úspěšného severočeského celku nechybí Vladimír Kýhos, Pavel Smolka nebo třeba František Bakrlík.

Jedná se zřejmě o poslední duel obou celků v letošní sezóně. Kobra totiž byla přeřazena do skupiny Střed, zatímco Most zůstal ve skupině Sever.

související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu