10.09.2019

V play-off můžeme uspět, říká před sezónou trenér Miloslav Šeba

Libor Kokoška

Kobra stojí na prahu nové sezóny. Příprava na sezónu už je minulostí, a tak přišel čas na její bilanci. Z osmi zápasů se branickým hokejistům povedlo vyhrát rovnou šestkrát, v posledním zápase navíc potrápili i prvoligovou Slavii. První druholigové utkání se odehraje už ve středu 11. září od 18:00.

Jak byste hodnotil utkání proti Slavii?
Prohráli jsme 3:7 a to se vždycky hodnotí blbě. Je velká škoda, že jsme na zápas proti Slavii neměli kompletní první lajnu. Lukáš Tondr na utkání nedorazil z osobních důvodu, Tomáš Plíhal se potýká s drobným zraněním. Nicméně nám to dalo prostor pro vyzkoušení dvou nových hráčů, Jakub Planý bude v klubu pokračovat, naopak Vincent Keszi se bude muset podívat po jiném angažmá. Ten zápas byl ideální prověrkou na to, zda postup do kvalifikační skupiny myslíme vážně. Nehráli jsme špatně a většina hráčů naplnila naše očekávání. V každém případě hledáme ještě jednoho centra a jednoho zkušeného obránce. Obránce z důvodu, že Karel Drahorád půjde hrát do zámoří a my za něj potřebujeme náhradu. Kompletní soupiska na sezónu by měla být hotová někdy příští týden před prvním soutěžním zápasem.

Už máte nějakého centra vyhlídnutého?
Máme vyhlídnuté tři centry, teď je otázkou, zda je jejich mateřské kluby uvolní.

Zaujal vás někdo svým výkonem proti Slavii?
Nerad hodnotím jednotlivce. První třetina byla z naší strany dobrá, hráli jsme naši hru a navíc jsme šli i do vedení. Především pak v obraně, kde se snažíme hrát systémem 1-4 a vysoko forčekovat soupeřovu hru. Ten druhý gól nás trochu shodil, a my tak šli výkonnostně dolů. V té druhé třetině se nám to nepovedlo zvednout a Slavia, která má momentálně mnohem kvalitnější kádr než měla loni, nás tak přehrála. V třetí třetině jsme si řekli, že do toho půjdeme naplno a vyhrajeme ji, což se nám nakonec povedlo.

Jak byste hodnotil přípravu jako celek?
Podařilo se nám postavit silný tým, který má na to, aby se dostal v play-off vysoko. Rozhodně nejdůležitější pak ale určitě bude to, jak se prokoušeme závěrečnými koly play-off, abychom se dostali do finálové skupiny. Náš úspěch ve vyřazovací části bude záviset na třech aspektech. Prvním, aby měl gólman formu. Pak aby se nám pokud možno vyhýbala zranění, už teď máme několik hráčů na marodce, a nakonec to, aby si ty útočné lajny sedly a vše nám na ledě fungovalo tak, jak si představujeme.

O jaké zraněné hráče se jedná?
Těch hráčů je několik. Například Tomáš Plíhal, Michal Slanina či Martin Semrád. Dlouhodobě je zraněný David Kellner, který za sebou sice už má náročnou letní přípravu, na doporučení doktorů ale nemůže ještě dva měsíce nastoupit. V listopadu už by ale mohl začít pravidelně nastupovat.

Z osmi zápasu jste vyhráli rovnou šest. Naladili jste se na vítěznou vlnu?
To v každém případě. Měli jsme hrát ještě s Nymburkem, což bohužel nevyšlo. Každopádně pokud se vyhrává, tak je v kabině vždycky lepší nálada, a hráči pak na tréninku víc pracují.

V úvodním druholigovém kole vás doma čekají Klatovy…
Na úvod soutěže máme velmi těžký los. Hned v úvodu nás čekají Klatovy, což je silný a hodně bruslící celek. Proti nim si tak budou všichni naši hráči muset máknout na doraz a vlítnout na soupeře už od začátku zápasu.

Jak vnímáte změnu systému? Je pro vás výhoda hrát šestikolově, nebo to naopak vnímáte jako hendikep?
Pro nás je to výhoda. Předtím, než se ze soutěže odhlásil Nymburk, tak hrozilo, že bychom měli oproti ostatním celkům méně utkání. Teď už by nás ale mělo čekat 42 zápasů v základní části. A my před play-off potřebujeme odehrát těch zápasů co nejvíce.

Jak zatím vypadá sestava na nadcházející sezónu?
První lajna, kde hraje Kamil Bříška, Lukáš Tondr a Tomáš Plíhal, se nám v přípravě líbila. Kluci jsou na sebe zvyklí, a zejména pak na přesilovky je to pro nás velká výhoda. Lukáš Tondr s Kamilem Bříškou spolu navíc hrají už od žáků v Mladé Boleslavi. I právě proto jsme se s nimi dohodli na angažmá tady u nás na Kobře. Do druhé lajny těsně před koncem přípravy přišel Denis Heldák, což je hráč, který má jisté nedostatky v obraně, ale zároveň umí v útoku střílet góly. Společně s ním by měli nastupovat Dominik Novák a Tomáš Šťastný, od kterých už víme, co máme čekat. Do té třetí stále ještě hledáme hráče, v té čtvrté by pak měli nastupovat převážně junioři.

Jedničkou na sezónu bude Lukáš Sochůrek?
S Lukášem Sochůrkem počítáme do sezóny jako s jedničkou, záda by mu měl krýt Lukáš Langer. Václav Mouček bohužel kvůli pracovnímu vytížení bude nastupovat pouze za rezervu, avšak pokud by nám v hlavním týmu vypadl brankář, tak bude připravený za něj nastoupit.

19. kolo, Sobota 27.11.2021 | 17:00

HC Baník Příbram

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNŮHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 17:00 | Muži A
HC Baník Příbram
HC Kobra Praha
×
Dnes v 17:45 | Dorost
HC Slavia Praha
HC Kobra Praha