12.10.2019

Filip Hlinka: Na Kobře se cítím už skoro jako doma

Libor Kokoška

Kobra v sobotním zápase druhé ligy nestačila na západočeské Klatovy, které po velice vyrovnaném zápase vyhrály 5:3. Za pražský tým se dvakrát trefil Tomáš Plíhal, za hosty Jan Matiášek. Kobru srážely zejména vyloučení, celkově jich bylo devět. Jednu z přesilovek dokázali Západočeši využít. V duelu na půdě plzeňské farmy se dobře prezentoval i slavistický odchovanec Filip Hlinka, který po přihrávce od Kamila Bříšky skóroval.

Branický celek si ze západu Čech neodvezl ani bod i kvůli devíti vyloučením a celkově osmnácti trestným minutám. Domácí hokejisté sice dokázali v početní výhodě skórovat pouze jednou, zejména v třetí dvacetiminutovce pak ale chyby v disciplíně znamenali rozkouskování pražského tlaku na branku Kristiána Koláře. „Bylo tam hodně našich vyloučení. Podařilo se nám sice otočit zápas, pak jsme ho ale zase ztratili. Bohužel se nám už nepovedlo do konce zápasu vyrovnat,“ zhodnotil utkání Filip Hlinka.

Kobru srazily na kolena zejména tři rychlé góly Klatov v polovině druhé třetiny. „Nepohlídali jsme si hráče okolo brány, navíc jsme chybovali v obranném pásmu,“ hledal důvody trojice rychlých gólu Hlinka. Ten ale bude mít na dnešní zápas i pozitivní, gólovou vzpomínku. Po povedené kombinaci Lukáše Tondra a Kamila Bříšky totiž parádní trefou poslal puk pod víko klatovské branky. „Tam si to vyměnili Lukáš Tondr s Kamilem Bříškou, ten mi nahrál na vrchol kruhu a já před sebou viděl jen bránu, tak jsem to zkusil, nakonec to tam propadlo.“

Branickému útočníkovi se v posledních zápasech daří. Na dva body z utkání s Českými Budějovicemi navázal sobotní brankou, hlavní je pro něj ale týmový výkon. „To není úplně důležité, je hlavní abychom sbírali body, hráli týmově a dostali se do play-off.“ Filip Hlinka zahájil na Kobře už svou pátou sezónu. „Už se tu cítím skoro jako doma,“ celkově za Kobru odehrál 143 utkání.

V příštím kole Kobra doma přivítá jihočeský Písek, v kabině pražského týmu panuje sebevědomá atmosféra. „V každém zápase si věříme na vítězství, na soupeře se připravíme a snad vyhrajeme,“ zápas s Králi se odehraje ve středu 16. října od 18:00.

Nadstavba - 7. kolo, Pátek 3.2.2023 | 18:30

Piráti Chomutov

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DENHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu