22.10.2019

Další důležitá bitva! Na Braník zavítají kozli

Vojtěch Martinek

Los druhé ligy je neúprosný. Po náročné sobotní bitvě na ledě prvního Tábora, kterou Kobra zvládla 4:2, nyní svěřence Miloslava Šeby čeká další těžká zkouška. Na Braník totiž ve středu přicestuje silný Kolín, se kterým Pražané momentálně sdílí druhou příčku tabulky – oba výběry totiž dosud nasbíraly přesně dvacet bodů. Úvodní buly je na programu v šest hodin večer.

Kolínští mají v letošním ročníku naprosto identickou bilanci jako jejich středeční soupeř – osm výher, z toho jedna po prodloužení, a dvě porážky. Do Prahy přijedou ve výborné formě, od začátku října totiž neprohráli a postupně si poradili s Pískem, Táborem, David Servisem, Čínou a Příbramí, kterou v posledním kole na svém ledě porazili 4:2.

Na Branické ale byli v dosud jediném vzájemném zápase krátcí. Poprvé v aktuální sezóně na sebe středeční soupeři narazili 25. září, přičemž Kobra do utkání vstoupila špatně a v jeho polovině prohrávala 1:4. V posledních deseti minutách prostřední části ovšem snížili Dominik Novák a Tomáš Plíhal, přičemž po přestávce patřil led kolínské haly hostům. Ti dalšími třemi brankami dokonali obrat a po výhře 6:4 si do hlavního města odvezli všechny body. Hattrickem se v duelu blýskl momentálně nejproduktivnější hráč Pražanů Kamil Bříška, který dosud nasbíral devatenáct bodů za deset branek a devět asistencí.

Kanadskému bodování kozlů pak kraluje jejich dlouholetá opora David Šafránek. Osmadvacetiletý forvard, který si ve své kariéře připsal i tři extraligové starty v dresech Mladé Boleslavi a Hradce Králové, má na svém kontě už celkem dvaadvacet bodů. Čtrnáct gólů a osm asistencí z něj dělá nejenom nejlepšího hráče Středočechů, ale i celé skupiny Střed. Pozor si také branická obrana bude muset dát na Jana Stehlíka (6+13, 19 bodů) nebo Dominika Zumra (2+11, 13 bodů).

V brankovišti se pak středeční hosté mohou spolehnout na Martina Sejpala, který dres s kozlí hlavou na prsou obléká už osmou sezónou. Mladoboleslavský odchovanec odchytal devět z deseti dosud odehraných duelů, přičemž jeho průměr inkasovaných branek je 2,32. V duelu s Klatovy na konci září pak kolínskou klec střežil Ondřej Martínek, jenž za šedesát minut inkasoval pětkrát.

související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu