31.10.2019

Kamil Bříška: Baví mě bodovat, ale tlak si nepřipouštím

Barbora Wolfová

Ani v zápase třináctého kola 2. Ligy skupiny Střed, kdy se na ledě Kobry představila Přibram, nezůstal nejlepší střelec Pražanů Kamil Bříška bez bodu (2+1). Po utkání proti Číně, kdy si připsal rekordních 10 bodů za zápas, si však stále nepřipouští tlak a skromě chválí své spoluhráče. Svému týmu napomohl k páté výhře v řadě a k osamostatnění se na čele tabulky.

Jak hodnotíte utkání proti Příbrami?
Z našeho pohledu, kromě první třetiny, kterou jsme prohráli 2:1, to byl super zápas. Bylo to bojovné a myslím si, že jsme měli více ze hry po celou dobu. Opravdu dobré utkání.

Konec první třetiny a třetí třetina byly poměrně dost vyhrocené...
V první třetině si to úplně nevybavím, ale na konci to bylo ze strany soupeře, že prohrávali a neunášeli to. Hráli zbytečné sekery zezadu a zbytečně všechno dohrávali.

Jak Vám osobně vyhovuje taková atmosféra na ledě?
Mně osobně, pokud to rozhodčí drží v nějakých mezích, takové emoce vůbec nevadí. Ke konci utkání už toho ale bylo opravdu moc. Rozhodčí nechtěl moc vylučovat a pak tam byly zbytečné fauly a zbytečná zranění.

Vy jste nejlepším hráčem v kanadském bodování a na Vaší lajně stojí většina gólů, necítíte nějaký tlak?
Já chci bodovat. Baví mě to. Ale tlak si asi nepřipouštím. Rád se dostávám do situací, kdy musím dát gól, když je to vyrovnané.


Momentálně jste na vrcholu bodování v celé lize. Za 13 zápasů jste získal 32 bodů, bylo to někdy lepší?
Tolik opravdu asi ne. Je to hodně ovlivněné tím, že jsme hráli dvakrát s Čínou, takže to tam trochu naskákalo. Maximum co jsem míval, byly dva body na zápas.

Ač je Čína jasný outsider, jste jediný, kdo dokázal v jednom zápase získat 10 bodů. Jak se Vám to podařilo?
Nebylo to vůbec jenom o mně, ale o celé lajně. Jsme na sebe zvyklí s kluky z Jablonce, takže o sobě víme. Dostal jsem tam pár super nahrávek do prázdný, takže se pak ty góly dávají samy.

Jak hodnotíte prozatímní cestu Kobry v této sezóně?
Myslím si, že to je tam, kde jsme to chtěli mít před sezónou. Hrajeme nahoře na prvních místech. Byly tam nějaké zápasy, co jsme mohli vyhrát navíc, ale někde jsme zase mohli více ztratit. Takže já jsem spokojený.

Teď se Kobra odtrhla od Tábora, který ve 13. kole prohrál proti David Servisu a je na první příčce tabulky...
Tak to je super! Určitě bude spokojenost i u vedení klubu.

Na co byste se ještě zaměřili do budoucna? Co zlepšit?
Jsme hodně vylučovaní, máme zbytečné fauly. Můžeme zlepšit i přesilovky, protože nemáme procento úspěšnosti, co bychom chtěli.


Nadstavba - 6. kolo, Středa 1.2.2023 | 18:00

HC Kobra Praha

HC Letci Letňany

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 15:00 | Ženy
HC Dračice Karlovy Vary
HC Kobra Praha