07.11.2019

Karel Šefl: Tahali jsme za kratší konec, na Písek vlítneme

Barbora Wolfová


Do nepovedeného zápasu proti Klatovům nastoupil i čtyřiadvacetiletý obránce Karel Šefl, který na Kobru přišel z Kadaně. Špatný výsledek hodnotil sebekriticky: „V tomto zápase se nepovedlo nic, nedařilo se nikomu.“ Pro Branické to bylo první utkání bez bodu na domácím ledě a to navíc s konečným stavem utkání 1:8.

Jak hodnotíte utkání proti Klatovům?
Na tom zápase se nám nepovedlo asi úplně nic. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec a soupeř byl jednoznačně lepší. Na konci zápasu už jsme polevili úplně a výsledek tomu bohužel odpovídá.

V čem vás Klatovy přehrály?
Měli tam mladý kluky, takže určitě rychlostí. Ale my jsme pak nehráli vůbec svoji hru. Strašně moc jsme jim to ulehčili.

Co vám řekl trenér po první třetině?
Abychom zůstali u své hry, abychom napadali. Jsme silnější jako tým, takže abychom víc dohrávali, zjednodušili hru a víc nahazovali puky a šli za tím. Ale nepovedlo se.

I poslední vzájemný zápas na ledě Klatov nepatřil k těm snadným...
Tady doma jsme ještě neztratili 3 body, kromě tohoto zápasu. Máme tu hrát úplně jiný hokej, než v Klatovech, kde je to hřiště širší. Tam umí hrát oni, ale tady to mělo být lepší pro nás.

První dva góly jste inkasovali krátce po sobě při hře 4 na 4, vyhovovalo tedy soupeři více prostoru?
To asi jo, ale narovinu, my máme taky šikovné hráče, kteří dávají góly při hře 4 na 4. Ale jak říkám, v tomto zápase se nepovedlo nic, nedařilo se nikomu.

Opět jste byli často v oslabení, což jste už minule na své hře kritizovali...
My si to říkáme před každým zápasem. Ale jak je vidět, moc to nepomáhá. Některé fauly jsou zbytečné. Když je to hrubost a jdou oba, tak to jde, ale podrážení, nebo hákování v útočném pásmu je úplně zbytečné a musíme se toho vyvarovat.

Co si vezmete do příštího zápasu?
V sobotu je nový zápas. Vlítneme na ně! Minule jsme s Pískem odehráli dobré utkání, takže si budeme snažit hrát svoji hru.


partneři klubu