12.11.2019

Na Braník ve středu podruhé v sezóně zavítají čínští draci

Vojtěch Martinek

Středeční program druholigové skupiny Střed zahrnuje jen jeden jediný souboj. V rámci předehrávky čtyřicátého kola se spolu už potřetí v letošním ročníku střetne Kobra s China Golden Dragon, přičemž podruhé se bude hrát na Braníku. Potvrdí domácí i tentokrát roli favorita proti outsiderovi, který se v posledních duelech mírně zlepšuje? Úvodní buly je naplánováno na šestou večer.

Středečního soupeře Pražanů není potřeba dlouze představovat. Tým China Golden Dragon, který vznikl teprve v červnu, je složen převážně z čínských reprezentantů a malé skupiny mladých českých hokejistů. Po devatenácti odehraných duelech se krčí na posledním místě, dosud totiž ani jednou nevyhráli. Navíc mají naprosto hrozivé celkové skóre 32:196.

Hráči s paradoxně červeným drakem na prsou měli k prvnímu vítězství nejblíže v předehrávce třiadvacátého kola na konci září, kdy bitvu s tehdy trápícím se Pískem dotáhli až do nájezdů. Z tohoto duelu si na konto připsali svůj první a dosud jediný bod, následujících čtrnáct porážek přišlo po základní hrací době. Ve většině případů se navíc jednalo o naprosté debakly – Příbrami jednou podlehli 2:19, Klatovům 1:16 nebo Táboru 0:16.

Právě těmito divokými dvoucifernými výsledky svěřenci Jiřího Šejby prosluli i mezi širší hokejovou veřejností, která třetí nejvyšší soutěž běžně nesleduje. V posledních kolech se ovšem soudě dle výsledků hráči z Číny zlepšují – s Klatovy prohráli jen 3:6, s Pískem padli těsně 3:4. I následné vysoké porážky ve střetnutích s Táborem (3:7) a Kolínem (2:10) bychom mohli považovat za pokrok, vzhledem k výsledkům z předchozích duelů s těmito dvěma soupeři. Uvidíme, jestli se jim na Braníku ve středu podaří potvrdit formu.

Nepočítaje přípravu, ve které Kobra draky porazila 7:3, se spolu středeční soupeři dosud střetli dvakrát. Braničtí v prvním zápase 28. září porazili exotického soupeře "jen" 11:2, téměř o měsíc později pak ve Slaném čínský tým zničili 17:3. Hned deset kanadských bodů za pět branek a stejný počet asistencí si v duelu připsal Kamil Bříška, který od té doby kraluje tabulce produktivity skupiny Střed.

Nejlepším hráčem hostů je pak Michal Kučera, který za celou sezónu nasbíral bodů dvanáct (11+1). Spolu s ním tvoří trojici nejproduktivnějších hráčů Golden Dragon Xudong Xiang (10 bodů, 5+5) a Mingju Zheng (9 bodů, 9+0). Z českých hokejistů za čínský tým krom Michala Kučery nastoupili také Pavel Husarik (4 body, 1+3), Martin Bláha (1 bod, 0+1) a Martin Nagy (0 bodů). Všichni jsou buď bývalými, nebo současnými hráči kladenské mládeže.

Rovných šest set minut v čínském brankovišti dosud strávil Shengrong Xia, jehož průměr inkasovaných branek je nelichotivých 9,20. Jeho kolegové jsou na tom ale ještě hůře – statistická dvojka Pengfei Han má 10,36 a Han Wang dokonce 12,30.

související články


partneři klubu