15.11.2019

Kluci odvedli skvělý výkon a hodně mi pomáhali vzadu, říká Lukáš Langer

Barbora Wolfová


Lukáš Langer, brankařská dvojka Kobry, se podíval do brány opět proti čínskému výběru. Oproti začátku sezóny se Draci výkonem zvedají a navíc mají v týmu i posily z Kladna. To však neohrozilo jasnou výhru domácích 9:2. Kromě A-týmu se však tento gólman věnuje i trénování mládeže a to konkrétně druhé třídě, což ho nesmírně baví.

Jak hodnotíte třetí utkání proti Číně?
Musím říct, že mi kluci hodně pomáhali vzadu. Dlouho jsem nechytal. Odvedli skvělý výkon jak dozadu, tak i dopředu a to si myslím, že to jde vidět i na výsledku.

Po druhé třetině nebyl ve skóre rozdíl tak velký, dá se tedy říct, že se Čína zlepšuje?
Ano, to určitě. Oni posílili o kluky z Kladna a jde vidět, že čím víc zápasů odehráli, tím víc jim to jde. I při zápase už šlo znát, že na mě šlo více střel, než v prvním zápase proti nim.

Měli jste kvůli jejich posilám nějaký jiný přístup k zápasu?
To asi ne. My potřebujeme jít do každého zápasu naplno a neřešit, kdo proti nám nastoupí, jestli je tam hráč z Kladna, nebo jestli posílili, nebo neposílili.

Po delší době jste byl v bráně, tak jak jste se cítil?
Musím říct, že jsem se cítil dobře, i když jsem dostal dva góly, které si myslím, že jsem mohl chytnout. Ale nebyl to špatný výkon.

Naposledy jste chytal také proti Drakům, tak jak byste porovnal tyto dvě utkání?
Tento zápas byl mnohem těžší. Je poznat, že jsou vyhraní a že se výkonem zvedají. Minule to byl zápas na jednu stranu, což sice teď taky, ale už měli více ze hry.

Kromě Vašeho působení v A-týmu také trénujete mládež...
Ano, tady na Kobře trénuji druhou třídu. O víkendech máme turnaje a zápasy. Kluci se teď zvedají, je to na nich znát. V neděli jsme byli na turnaji na Slavii, kde dva zápasy vyhráli a dva prohráli. Já mám děti opravdu rád a mám z nich radost. Baví mě jim předávat zkušenosti.

Plánujete trénovat i nadále?
Určitě ano. Já už jsem dva roky nechytal. Pak jsem se vrátil zpět, ale v té době jsem taky trénoval. Nabíjí mě to a dává mi to spoustu energie. Takže není důvod, proč bych v trénování nepokračoval dál.


partneři klubu