18.11.2019

Richard Mucha: Jsem moc rád za příležitost si zahrát ve druhé lize

Libor Kokoška

Kobře to v sobotu proti Táboru nevyšlo, po příliš nepřesvědčivém výkonu, který ovlivnilo i zranění několik hráčů během zápasu, prohrála s Jihočechy 2:8. Díky prohře kolínských kozlů s Příbramí ale zůstává na první příčce skupiny Střed, kde zůstane minimálně do konce příštího kola. Do sobotního zápasu nakoukl i teprve devatenáctiletý Richard Mucha, pro talentovaného juniora to už byl šestý zápas v letošní sezóně za A-tým. Čtyři z toho odehrál v přípravě, v té dokonce získal dva body za jeden gól a jednu asistenci.

„Snažili jsme se, akorát to nevyšlo podle našich plánů, soupeři tam navíc padlo skoro všechno,“ hodnotil mladík, který svou hokejovou kariéru nastartoval v nedalekých Letňanech. Na svém kontě má celkově devět startů v třetí nejvyšší tuzemské soutěži, letos si dokázal v silné branické sestavě vybojovat místo jako jeden z mála juniorů. „Nastoupil jsem pouze jen na jednu třetinu, ale jsem moc rád za tu příležitost si vůbec zahrát.“ Proti Táboru se mu nehrálo lehce. „Byl to těžký soupeř, pro mě to určitě bylo náročné.“ Na hřišti se mohl potkat se svým trenér a kapitánem branického "Áčka" Šimonem Antončíkem.

Teprve devatenáctiletý hokejista je jednou z opor juniorského týmu. Ten se po nepříliš vydařeném vstupu soutěže zvedá a míří extraligovou tabulkou stále výš. Momentálně je pátý, na první Ústí nad Labem ale ztrácí pouze čtyři body. „Ten progres je tam vidět, v kabině po vítězstvích panuje mnohem lepší nálada.“ Právě Severočechy dokázaly mladé Kobry v pátek na domácím kluzišti rozstřílet vysoko 8:2. Richard Mucha dal čtyři branky, na další dvě přihrál. Stal se tak úhlavním strůjcem nečekané branické výhry. „Hráli jsem dobře od začátku, hned na úvod se nám podařilo dát několik gólů, takže jsme to potom dohrávali v klidu. Jsou to hodně důležité body, protože se díky nim posouváme tabulkou nahoru.“.

Do konce sezóny juniorům zbývá ještě hodně času, už teď ale můžou přemýšlet nad tím, koho by chtěli dostat do play-off. „Jako první máme v plánu si zajistit postup do play-off, v tom do toho dáme všechno a uvidíme, jak to nakonec skončí.“.

Svěřencům Miloše Pecky se podařilo vyhrát i v neděli. Ze Žďáru si odvezli všechny tři body za pohodlnou výhru 4:0, příští utkání je čeká v pátek, kdy na domácím kluzišti přivítají středočeské Kralupy.


partneři klubu