22.11.2019

Do Braníku opět zavítá čínský tým, porazí ho Kobra i počtvrté?

Vojtěch Martinek

Na jih Prahy v sobotu večer znovu zavítá exotická návštěva, los devatenáctého kola Kobře přisoudil čínské zlaté draky. Zvládnou svěřenci Miloslava Šeby outsidera porazit i počtvrté a připíší si na konto další tři body? Úvodní buly je naplánováno na tradičních šest hodin večer.

Hokejisté z Dálného východu se do Braníku vrátí po bezmála dvou týdnech. V posledním vzájemném střetnutí, které se odehrálo 13. listopadu, Kobře podlehli 2:9. V předchozích duelech pak s papírově silnějším soupeřem padli 2:11 a na konci října ve Slaném dokonce 3:17.

Svěřenci Jiřího Šejby, jež mezi hokejovou veřejností prosluli až absurdně vysokými porážkami z úvodu sezóny, na své první vítězství stále čekají. Po utkání s Branickými odehráli dva duely na své půdě, přičemž oba skončily prohrou. Pozoruhodné ale je, že se zlatí draci zlepšují – v posledním kole například dlouho sahali po bodovém zisku, nakonec ale v boji s produktivní Příbramí padli těsně 4:5. V září jim přitom stejný soupeř uštědřil sedmnáctigólový debakl. Kobra je tak nemůže podcenit.

Lídrem kanadského bodování Číny je paradoxně Čech, a to jednadvacetiletý Michal Kučera. Ve dvaceti duelech nasbíral patnáct bodů za třináct branek a dvě asistence. V těsném závěsu za ním je Xudong Xiang (6+8), špatně si nevede ani Mingju Zheng (10+2). Přehlédnout nemůžeme ani Adama Zicha, jenž se k týmu připojil na konci října z Kladna a během osmi utkání si na konto připsal pět bodů (3+2).

O čas v brankovišti se dělí hned tři brankáři. Nejčastěji je mezi třemi tyčemi Shengrong Xia, jenž dosud odchytal rovných šest set minut a jeho průměr inkasovaných branek činí astronomických 9,20. Jeho kolegové jsou na tom ovšem ještě hůře – Pengfei Han má ve statistikách číslo 9,44; Han Wang dokonce 11,44.

Braničtí tak mají šanci získat tři body, které nutně potřebují. Po jejich smolné středeční prohře s Kolínem se totiž propadli z čela tabulky až na čtvrté místo, přičemž na první příčku ztrácí jen jeden bod. Pokud nechtějí riskovat, že se jejich manko zvětší, budou muset uspět.

související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu