24.11.2019

Lukáš Popela: Chci hrát tak, aby si mě někdo všiml

Libor Kokoška, Barbora Wolfová


Byl to další skalp čínského výběru pro Kobru, ovšem první zápas letošní sezóny pro nového obránce Lukáše Popelu. Jednatřicetiletý bek, který na začátku sezóny utrpěl těžké zranění, přišel do pražského celku na hostování. Jeho ambicí je se pořádně rozehrát a vrátit se na scénu druhé nejvyšší české ligy.

Proti Číně jste si odbyl první start za Kobru, jak se Vám hrálo?
V první třetině jsem se necítil pár střídání moc komfortně, protože to byl můj první zápas v letošní sezóně. Týden před ligou jsem měl hodně těžké zranění v Kadani. Po prvních pár střídáních už jsem do toho ale vletěl a bylo to dobrý.

Zvládl jste si i připsat první body (dvě asistence, pozn. red.)…
Byla to součinnost celé pětky. Nahráli jsme si to tam a více u toho není asi co hodnotit.

Jak velký je pro Vás rozdíl mezi první a druhou ligou?
Myslím si, že je tady spousta šikovných kluků, takže je to těžké porovnávat. Teď jsme měli trochu slabšího soupeře, takže uvidíme ve středu, až budeme hrát proti Příbrami, ta nás prověří.

Jak se rodil Váš přestup právě na Kobru?
Začal jsem sezónu v Kadani, kde jsem se zranil, takže jsem musel na operaci. Po operaci jsem se vrátil a v Kadani jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Trochu mě to zamrzelo, protože jsem se zranil v tréninku, takže jsem v tu chvíli byl bez angažmá. Hledal jsem něco, kde bych se mohl jít rozehrát. Jsem vděčný, že mi tady dali šanci. Navíc bydlím v Praze, takže pro mě super možnost.

Plánujete na Kobře zůstat jen do konce sezóny, nebo i potom nadále?
To momentálně nedokáži říct. Teď mám tady hostování do konce sezóny a bude jen na mě a mých výkonech, kde budu pak hrát. Například jestli si řeknu o posun zpátky do první ligy. Doufám, že budu hrát tak, aby si mě někdo všiml a mohl jsem se někam posunout.

Jak jste se zatím vžil do kabiny?
Už jsem tady několik hráčů znal ze Slavie, nebo že jsem proti ostatním hrával ať už v mládeži, nebo v dospělém hokeji. S tím žádný problém nebyl.

V minulosti jste hrál i v polské nejvyšší soutěži. Jak byste srovnal polský a český hokej?
Ta liga se tam každý rok zvedá, protože zvedají i počty importů. Já když jsem tam byl, tak bylo asi šest, nebo sedm importů na tým. Vždycky v prvních dvou lajnách v lepších týmech byli samí cizinci, takže liga určitě nebyla špatná. První přibližně čtyři týmy byly opravdu dobré a pak zase ty poslední čtyři týmy, které neměly peníze a tudíž ani cizince, s těmi to bylo horší.

(Autor náhledové fotografie: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz)


partneři klubu