28.11.2019

Dorost bude bojovat o záchranu, co ho čeká?

Vojtěch Martinek

První fáze letošního ročníku ELIOD Extraligy dorostu je definitivně minulostí. Mladé pušky Kobry, jejichž primárním cílem je se udržet mezi republikovou smetánkou, jí zakončily na osmém místě s bilancí pěti výher a třinácti porážek, a nyní je tak čekají náročné boje o záchranu. Jak budou probíhat?

Sezóna se branickému dorostu rozběhla už 12. září, kdy svěřenci Milana Vrzala uspěli na ledě kladenských Pracovních záloh 3:0. To bylo ovšem jejich první a dlouhou dobu poslední vítězství – z bodového zisku se následně radovali až 10. října po nájezdech s Litvínovem. V mezičase si na své konto připsali pět porážek a možnosti záchrany hned v první fázi se pomalu ale jistě vzdalovala.

O tom, že šestici celků postupujících do vyšší nadstavbové části uzavře Sparta, bylo rozhodnuto už dlouho dopředu. Holešovičtí základní část zakončili s patnáctibodovým náskokem na celky z Třemošné a Braníku, které měly naprosto identickou bilanci vítězství a porážek. Vrzalovi svěřenci se museli s konečným osmým místem spokojit jen kvůli tomu, že Západočeši vyhráli obě vzájemná střetnutí – to první vysoko 7:1, odvetu pak jen těsně 4:3.

Výsledky první fáze ale branický dorost už trápit nemusí – do bojů o udržení, do kterých vstoupí už tento pátek na ledě Vsetína, se body nepřenáší. Všechny celky tak začínají s čistým štítem a Kobra bude muset od úvodních duelů pracovat na sto procent, aby si zarezervovala vstupenku mezi českou elitu i na příští sezónu.

Z dvanácti týmů v nadstavbové skupině "O záchranu" se totiž po odehrání dvaadvaceti kol v soutěži definitivně udrží pouze první čtyři. Zbývajících osm celků čeká kruté play-down, tedy pavouk, v jehož první části se pátý tým potká s dvanáctým, šestý s jedenáctým, atd. v sérii hrané na dva vítězné zápasy. Čtyři poražené týmy okamžitě sestupují, stejně jako oba neúspěšné celky v další pasáži. Celkem tak do Ligy dorostu spadne hned šest klubů.

Záchranu ovšem nebudou mít jistou ani vítězi "semifinále" play-down. Tyto celky totiž čekají ještě krátké série s vítězi nižší soutěže, ve kterých budou muset svou extraligovou příslušnost obhájit. Cesta za udržením bude tak pro celky, které se v dlouhodobé fázi druhé části neumístí na prvních čtyřech příčkách, velmi komplikovaná a trnitá.


Účastníci skupiny "O udržení": HC Motor České Budějovice, HC Meteor Třemošná, VSK Technika Brno, HC Tábor, HK Mladí Draci Šumperk, PZ Kladno, HC RT Torax Poruba, HC Olomouc, HC Kobra Praha, HC Dukla Jihlava, HC Hvězda Praha, VHK Vsetín.


Rozpis prvních kol skupiny "O udržení":
1. kolo – pátek, 29. listopadu (17:45): VHK Vsetín – HC Kobra Praha
2. kolo – sobota, 30. listopadu (12:15): HC RT Torax Poruba – HC Kobra Praha
3. kolo – pátek, 6. prosince (15:00): HC Kobra Praha – VSK Technika Brno
4. kolo – sobota, 7. prosince (11:45): HC Kobra Praha – HC Dukla Jihlava
5. kolo – pátek, 13. prosince (16:00): HK Mladí Draci Šumperk – HC Kobra Praha
6. kolo – sobota, 14. prosince (12:00): HC Olomouc – HC Kobra Praha

(Zdroj fotografií: FB Juniorský hokej)

22. kolo, Sobota 9.12.2023 | 18:00

HC Děčín

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu