08.12.2019

Písek lépe bruslil a kontroloval pozice, hledá Dominik Novák příčinu ztráty

Vít Trubička

Zápas Kobry proti píseckým Králům zhodnotil útočník Dominik Novák. Ten se podepsal pod úvodním gólem Branických a řadu dalších příležitostí měl i ve zbytku utkání. To však Kobra bohužel ztratila. „Zbytečně jsme hráli dopředu, nekontrolovali záda, a pak to dopadlo tak, jak dopadlo,“ řekl o utkání navrátilec do sestavy po dvou kolech.

Utkání proti Písku jste zpočátku měli celkem dobře rozehrané, pak nakonec bohužel porážka. Jak byste zápas zhodnotil?
Zbláznili jsme po dobré třetině. Písek nám dal dva rychlé góly. My jsme to nečekali, nechytili jsme se. Oni na nás vlétli. Potom už jsme to zbytečně zkoušeli hrát dopředu, nekontrolovali jsme si záda a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Dramatická byla druhá třetina plná dvougólových přestřelek. Co bylo tím aspektem, který přinesl takový vývoj skóre?
Chtěli jsme nějak kontrolovat hru. U prvního gólu měl soupeř jedno nahození, které nám tam propadlo. Hned v dalším střídání obral o kotouč jejich bek našeho najíždějícího útočníka a z brejku to proměnil.

Když se na utkání pohlédneme zpětně, co v něm mělo být jinak?
Měli jsme zvolit jinou taktiku, měli jsme více kontrolovat hru. Chtěli jsme, aby tam napadalo co nejvíce gólů. Špatně jsme to sehráli od půlky druhé třetiny.

Za tříbrankové ztráty jste odvolali gólmana. Věřili jste si na to, že byste ještě mohli dorovnat skóre?
Naděje umírá poslední, zkusili jsme to, je to hokej. Jim tam spadli ve dvou střídáních dva góly. Mohlo to pak být úplně jiné utkání. Zkusili jsme to a nevyšlo to, bohužel.

Čím vás Písek v celém zápase zaskočil?
Asi více bruslili a drželi si pozice, na kterých měli být. To si myslím, že rozhodlo.


partneři klubu