10.12.2019

S Táborem počtvrté, odčiní Kobra poslední porážku?

Vít Trubička

Stejný počet bodů a stejné rozvržení výher a proher. S takovou pozicí nastoupí proti sobě Tábor a Kobra. Jihočeši jsou sice aktuálně ve formě, v posledních dvou kolech porazili Příbram a Čínu, avšak v posledním vzájemném zápase, hraném na táborském ledě, to byla Kobra, kdo bral body.

Braničtí se utkají s celkem se kterým mají velké množství společného, jak bylo již zmíněno v úvodu. Tábor má ale o něco lepší skóre a díky tomu je v současnosti na třetím místě, zatímco Kobra na čtvrtém. Oba týmy mají také nadostřel čelní pozice v tabulce. Na první Kolín ztrácejí čtyři body, na druhou Příbram jen jediný. O to důležitější to zápas pro Kobru bude.

Tábor pravidelně prokládá série výher prohrami. Od posledního zápasu s Kobrou zvítězili Jihočeši v dalších dvou utkáních s Klatovy a Pískem. Pak ale následovaly dvě porážky s Kolínem a David Servisem. Od nich se ovšem Tábor odrazil k dalším dvěma vítězně zvládnutým duelům, tentokrát proti Číně a Příbrami.

Střelecky se Tábor může opřít zejména o dvojici Ondřej Šulek a Milan Dančišin. První z nich po svém příchodu z prvoligové Kadaně vstřelil šestnáct gólů a doplnil je čtrnácti asistencemi. Dančišin se jal role nejlepšího nahrávače týmu, na svém kontě jich má již dvacet. Navíc devětkrát rozvlnil síť branky svých soupeřů.

Kobra nastoupila proti Táboru v té sezoně již třikrát. Dvakrát z toho se radovali Braničtí, v posledním případě pak ale Jihočeši. Na úvod tohoto ročníku byla Kobra na vítězné vlně a proto i Tábor smetla výsledkem 4:3. Střelecké role se z hráčů Kobry ujali Kamil Bříška, který se prosadil hned dvakrát, pak i Tomáš Plíhal a Dominik Novák.

I druhý zápas ovládla Kobra. Ve šlágru 10. kola se ujala vedení v 16. minutě gólem Aleše Furcha, dále se dokázali prosadit Tomáš Šťastný, Denis Heldák a Dominik Valík. Táborští pouze odpověděli svými dvěma brankami, tak Pražané vyhráli 4:2. Opak se stal ale v posledním vzájemném boji, kdy si Tábor na Braníku připsal výhru 8:2. Kobra v něm zmírnila ztrátu v samém závěru zásluhou Kamila Bříšky a Filipa Hlinky.

Podaří se Kobře oklepat se z poslední porážky v zápase s Pískem a naváže na předešlý vzájemný duel hraný v Táboře? Trenér Šeba avizoval, že dojde k jistým změnám v taktice a sestavě. I tak to bude jistě náročný úkol. Úvodní buly bude na táborském zimním stadionu vhozeno v 18 hodin.

související články


partneři klubu