13.12.2019

Kobru čeká další těžká zkouška, do Prahy zamíří tradiční sok z Kolína

Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby ve středu večer z náročné bitvy s Táborem vytěžili tři body, nyní před nimi stojí další náročná výzva. Ve šlágru pětadvacátého kola vyzvou na souboj kolínské kozly, kteří jsou spolu s Příbramí přímými konkurenty Branických v boji o čelo tabulky skupiny Střed. Uspějí Pražané proti tradičními soupeři i tentokrát? Pomoct by jim k tomu měla i čerstvá posíla Michal Bárta.

Braničtí budou v sobotu hrát o možnost posunout se na druhé místo – první Příbram bude hrát s čínskými draky a její vítězství je tak téměř jisté. Pod produktivním druholigovým nováčkem najdeme právě Kolín, na který Kobra momentálně ztrácí jen jeden jediný bod a pokud nad ním tedy uspěje, pošle jej na třetí příčku.

Svěřence Miloslava Šeby ovšem samozřejmě nečeká nic jednoduchého, kozli mají stejně jako v předchozích letech velmi silné a ambiciózní mužstvo. V posledním kole sice těsně podlehli Příbrami těsně 4:3, předtím si ale na své konto připsali čtyři vítězství v řadě – zdolali Písek, Tábor, David Servis a exotického soupeře ze Slaného.

Velký podíl na povedených výkonech Středočechů nese jejich dlouholetý tahoun David Šafránek, který v osmadvaceti letech prožívá statisticky nejlepší sezónu své kariéry. Ve čtyřiadvaceti zápasech si na své konto připsal už sedmačtyřicet bodů, což z něj dělá druhého nejproduktivnějšího hráče skupiny Střed po Kamilu Bříškovi. Nelze však opomenout ani příspěvky Jana Stehlíka (30 bodů, 12+18), Josefa Malého (23 bodů, 8+15) nebo Patrika Mašína (20 bodů, 9+11).

V brankovišti se pak kozli spoléhají na služby Martina Sejpala (prům. 2,64), který odchytal drtivou většinu dosud odehraných utkání Kolína. Svatyni v aktuálním ročníku opustil jen na osmdesát minut – v šedesáti z nich se mezi třemi tyčemi objevil Ondřej Martínek (prům. 5,00), zbývajících dvacet pak patřilo Denisi Hermannovi (prům. 3,00).

V souboji o špičku tabulky pomůže Kobře i čerstvá posíla, zkušený útočník Michal Bárta si proti Kolínu odbyde svou premiéru. Forvard, který má na kontě přes dvě stovky startů v první i druhé nejvyšší české soutěži, má do Braníku vyřízené hostování do konce sezóny z Liberce.

související články


partneři klubu