10.01.2020

Kobra vyráží opět na jih Čech, tentokrát do Písku

Libor Kokoška

Kobra v rámci 30. kola třetí nejvyšší tuzemské soutěže vyrazí do jihočeského Písku, kde se představí na kluzišti tamních Králů. A cíl je jasný, bodovat. Braničtí hokejisté totiž v posledních dvou duelech s momentálně předposledním týmem skupiny Střed prohráli. Případná výhra by navíc svěřence Miloslava Šeby mohla vynést zpět na druhé místo, tedy poslední pozici zajišťující přímý postup do vyřazovacích bojů.

Podruhé v letošním roce zamíří Kobra na jih Čech, tentokrát však už ne do Českých Budějovic, ale do nedalekého Písku, kde se utká s předposledními Králi. Ti dokázali vyhrát za celou sezónu pouze sedmkrát, proti jedinému pražskému celku hrajícímu druhou ligu se jim ale daří. V posledních dvou vzájemných zápasech nad svěřenci Miloslava Šeby zvítězili, začátkem prosince si navíc z Prahy odvezli tři body za výhru 8:4.

Jihočechům se nedaří v útoku, vsítit zatím dokázali pouze 89 branek, což je o pouhých dvacet víc než poslední China Golden Dragon. Ani v obraně to není žádná sláva, s průměrem 4,7 obdrženého gólu na zápas patří k nejhůře bránicím celkům ve skupině Střed. Písek je navíc jediný tým, který ztratil s čínskou reprezentací bod. Stalo se tak v polovině září, svěřencům Karla Herra se navíc tehdy podařilo vsítit vyrovnávací branku až necelou minutu před koncem základní hrací body. V prodloužení už ale byli Jihočeši úspěšnější a získali tak bonusový bod za výhru na nájezdy.

Píseckou jedničkou je talentovaný junior Petr Hamalčík (GAA 4,26), kterého můžou pražští fanoušci znát například z jeho loňského působení v Letňanech. Záda mu kryje o rok starší Richard Kříž (4,78 GAA).

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem našeho sobotního soupeře je Lukáš Bednařík (12 + 23), který se k druholigovému celku připojil po dvou sezónách strávených v krajském přeboru. Kobří defenzíva si musí dávat pozor i na mladoboleslavského odchovance Daniela Arnošta (13 + 10) či Vladimíra Hanuse (4 + 11).

Písecký dres v minulosti oblékala hned dvojice našich hráčů, Tomáš Mrkvička zde byl na hostování z Benátek nad Jizerou. Jihočeskému celku pomohl ovládnout play-off druhé ligy a nakonec si ve žlutém dresu zabojoval v kvalifikaci o první ligu. Náš kapitán Šimon Antončík do Písku zamířil na začátku své kariéry na hostování ze Sparty. Tehdy se zde ještě hrála druhá nejvyšší tuzemská soutěž, kterou se i díky výkonům sympatického útočníka povedlo Jihočechům udržet.

Ale i pro jednoho píseckého hráče bude sobotní duel speciální. Dominik Bílek, dnes hrající za Krále, strávil před čtyřmi lety sezónu na Kobře. Celkově za branický klub odehrál 33 zápasů.

související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu