15.08.2017

Z Klatov s výhrou po nájezdech

Redakce

Odvetné utkání Kobře vyšlo a odváží si z Klatov také výhru s jednobrankovým rozdílem. Oproti prvnímu utkání padlo více branek i trestů, rozhodovalo se navíc až v samostatných nájezdech.

přát., 15.08.2017 v 18:00

SHC Klatovy

5:6sn

(2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Vracovský (Vavřička, Michel), 19. Vracovský (Kubík), 37. Slavík (Vracovský), 42. Vavřička (Michel), 50. Vavřička (Vracovský, Michel) – 13. Antončík (Tuma, Semrád), 35. Šteiner (Novák, Verbík J.), 40. Semrád (Vokurka), 43. Vokurka (Jedlička, Semrád), 49. Matějček (Verbík R.), rozh. náj. Semrád. Rozhodčí: Šindel – Kotyza, Zimmerman. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: .

SHC Klatovy: Sochůrek (Pluhař) – Slavík, Kubík, Houfek, Burdov, Marcel, Krystl – Topinka, Pacanda, Kokoška, Vracovský, Vavřička, Michel, Vlček, Němec, Váchal, Vondrák, Kučera, Piovarči, Kosnar.

HC Kobra Praha: Bílek (Mouček) – Semrád, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Polívka, Antončík, Jedlička, Hlinka, Čurda, Matějček, Novák, Tuma, Slanina, Vlach, Pulkrab, Pavel, Jindra, Vacek.

Domácí tým se ujal ve dvanácté minutě vedení po brance Vracovského, po půl minutě však odpověděl Antončík. Podobným stylem pokračoval zbytek zápasu, Klatovy dokázaly vždy odskočit o jednu branku, aby Kobra následně srovnala. Změna přišla až v poslední třetině, za stavu 4:4 se úspěšně trefil v 49. minutě Matějček a poslal svůj tým poprvé vstříc výhře. Po pouhých třinácti sekundách srovnal Vavřička a překazil domácím radost.

K vidění byla spousta šancí, brankáři se však ubránili jak úspěšnými zákroky, tak pomocí štěstí po odrazech od tyček. Další branka tak již ve zbylých deseti minutách nepadla, ani v pětiminutovém prodloužení jsme rozuzlení neviděli. Rozhodovaly proto samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem až v šesté sérii Semrád.

V utkání bylo celkem rozdáno 14 dvouminutových trestů, v prodloužení byl navíc faulován Jakub Verbík a měl k dispozici trestné střílení. Početní výhodu dokázali pouze hosté, Váchalův faul podražení potrestal Šteiner.