01.02.2020

Adam Wolf: Nepovedl se nám vstup do utkání

Libor Kokoška

Ani proti českobudějovickému David Servisu se Kobře nepovedlo bodovat, branickým hokejistům podrazil nohy nepovedený vstup do utkání. Už po čtrnácti minutách vedli Jihočeši o dvě branky. Kobře se pak sice povedlo dvakrát dostat na jednobrankový dostřel, fanoušci na branickém stadionu se už ale vyrovnání nedočkali. Sobotní zápas byl i domácí premiérou gólmana Adama Wolfa, který má na Kobře vyřízené střídavé straty z extraligové Sparty.

Adam Wolf začínal s hokejem v Plzni, už v dorosteneckém věku se stěhoval do Sparty, kde okusil i extraligový hokej. Loňskou sezónu strávil ve švédském Södertälje, kde hrál v tamní juniorské lize. Letos se po konci působení v Kadani rozhodl pro branickou Kobru, kde by měl zůstat až do konce sezóny.

Jak byste hodnotil dnešní utkání?
Nepovedl se nám vstup do první třetiny, pak už jsme jenom dotahovali. Soupeř si to už ale pohlídal a naplno bodoval.

Váš první start na domácím stadionu. Jaké z toho máte pocity?
Lepší by určitě bylo, kdybychom dneska vyhráli. Odmakali jsme to, do příštího zápasu ale ještě musíme zapracovat.

Nepovedl se vám vstup do utkání. Čím to bylo?
Nevím. Vlítli na nás, měli hodně střel a drželi se v pásmu.

Play-off už se blíží, jakého soupeře byste si přál potkat?
Je mi to jedno. Na každého soupeře se maximálně připravíme a předvedeme nejlepší možný výkon. Budeme chtít postoupit.

Letos jste si krom Extraligy vyzkoušel i první a druhou ligu. Ve které soutěži se vám hrálo nejlépe?
V Extralize, já na to ale moc nekoukám, do každého zápasu jdu s maximálním odhodláním.

Jak se zrodil váš přestup na Kobru?
V Kadani to nebylo úplně podle očekávání, ke konci jsem tam už moc nechytal. Takže Sparta se rozhodla, že potřebuji odchytat co nejvíce zápasů a poslala mě sem.

Loňskou sezónu jste strávil ve Švédsku. Jak se vám tam hrálo?
Byla to super zkušenost. Nemůžu proti tomu nic říct, byla to skvěle strávená sezóna.

Branické hokejisty už příští sobotu čeká důležitý zápas v Klatovech. Západočeši v sobotu překvapivě porazili Příbram a vytvořili si tak už čtyřbodový náskok na pražskou Kobru. Případná prohra by tak pro svěřence Miloslava Šeby znamenala velkou komplikaci v boji o druhou příčku.

Autorem náhledové fotografie je Jan Beneš.