Dominik Novák: Potřebujeme se připravit na play-off

Libor Kokoška

Ve středečním zápase s Pískem dokázali braničtí hokejisté přerušit sérii tří porážek v řadě, svého jihočeského soupeře deklasovali 12:1 a zaznamenali jednu z největších výher v sezóně. Důležitou osobou pražského úspěchu byl Dominik Novák, kterému se povedlo zkompletovat hattrick, překonal navíc metu 150 kanadských bodů ve druhé lize. Ke svým třem trefám přidal ještě jednu asistenci, když na gól nahrál Michalu Bártovi.

Jak jste se na svého dnešního soupeře připravovali?
Potřebovali jsme se nad někým gólově zvednout, jelikož poslední dobou se nám směrem dopředu moc nedařilo. Dneska nám to tam napadalo, i když jsme se na soupeře nijak extra nepřipravovali.

Jaká atmosféra panuje v kabině po tak vysoké výhře?
Blíží se konec sezóny, jsme hodně nabuzení, potřebujeme se připravit na vyřazovací boje. Všichni do toho jdeme naplno.

Vstřelil jste hattrick. Dokázal byste popsat všechny tři branky?
První gól se mi povedlo vstřelit ihned při prvním střídání, dostal jsem puk na modrou od Aleše Knesla, ujel jsem, vystřelil jsem a ono to tam spadlo. Druhou branku jsem dal z dorážky, při té třetí mi to přenechal Michal Bárta a já to prostřelil přes beka.

První třetina byla ještě poměrně vyrovnaná, pak se ale váš výkon rapidně zlepšil, čím to bylo?
Řekli jsme si, že jsme lepší a ať se víc tlačíme dopředu. To se nakonec povedlo.

Ze zápasu se nakonec stala exhibice. Nebylo těžké se soustředit na hru?
Ne, hrajeme za jakéhokoliv stavu naplno.

Překonal jste metu 150 bodů ve druhé lize, znamená to něco pro vás?
To jsem ani nevěděl, a asi ne. Ale rád bych to číslo ještě navýšil.

Play-off se blíží, s kým byste chtěl hrát?
Nám je to úplně jedno, ke každému zápasu s jakýmkoliv soupeřem přistoupíme naplno.

Minulou sezónu jste strávil v Německu, jak se vám tam hrálo?
Český hokej je více organizovaný, ta německá liga je hodně chaotická. Byla to fajn zkušenost, jsem ale rád, že už jsem zpátky.

Jak se budete připravovat na zápas proti Táboru?
Zapracujeme na přesilovkách a zůstaneme v tréninkovém tempu.

Autorem úvodní fotografie je Anna Boháčová.