22.02.2020

Kobry se z posledního venkovního utkání vrátily bez bodu

Poslední výlet na hřiště soupeře, předposlední zápas sezóny. Hráčky pražské Kobry nedokázaly udržet vedení v utkání a z Německa se vrátily bez bodu. Skóre otevřela již po 21 sekundách hry Nicole Polke, ještě v první třetině se ale postupně trefily Sofie Broďáková a dvakrát Veronika Prošková. Stav 1:3 nevydržel ani do konce první části, za domácí dokázala snížit minutu před koncem na 2:3 Antonia Gebauer. Ve druhé třetině zvýšila na 2:4 Anežka Maříková, další branku ale Kobry nepřidaly. Zato Němkám se střelecky dařilo a pěti brankami otočily na konečných 7:4. Kobra zůstává na třetím místě tabulky s jednobodovým náskokem právě na Jonsdorf. Pro udržení této příčky stačí vyhrát nad Lovosicemi, které letos nezískaly ještě ani bod.

19. kolo, 22.02.2020 v 18:00

ESC Jonsdorf

7:4

(2:3, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 1. Polke Ni. (Breite), 20. Gebauer, 34. Breite, 42. Steudtner (Förster, Breite), 45. Polke Ni., 53. Schupp, 60. Förster (Gebauer) - 7. Broďáková (Benešová S.), 8. Prošková (Maříková), 16. Prošková (Maříková), 29. Maříková (Prošková). Rozhodčí: Vaněk, Kučera. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 7:4.

ESC Jonsdorf: Cahlová - Marsel, Polke Neele, Nebel, Karim (A), Steudtner (C) - Johanová, Gebauer (A), Breite, Schupp, Künstner, Förster, Mertinke, Polke Nicole.

HC Kobra Praha: Soukupová - Cvrkalová, Maříková, Broďáková, Kocourková - Knoppová, Hrdá, Jarolímková, Benešová S. (C), Nebeská, Machatková, Václavíková (A), Řezníčková, Prošková, Peroutková.