01.03.2020

Nic nevypustit a připravit se na play-off, hlásil po Příbrami pětibodový Davídek

Marek Baloun

Ze sedmi gólů do příbramské sítě byl hned u pěti - tři vstřelil a na dva nahrál. Útočník a odchovanec Kobry Milan Davídek významně přispěl k zisku cenných tří bodů, přitom ale neskrýval svou skromnost a týmového ducha.

Milane, dnes další výhra, jak byste zápas zhodnotil?
Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo konečně porazit tak těžkého soupeře. Výhru doma jsme potřebovali, obzvlášť když se blíží play-off. Super týmový výkon a musíme jít takhle dál.

Zápas jsme začali dobře, ale pak to byla celkem přetahovaná, kde byl podle Vás důvod takového dramatu?
Měli jsme ve druhé třetině hodně vyloučených. Bylo to tu i minulý zápas s Kolínem, takže na to si musíme dát pozor, ale jinak jsme dali více gólů než soupeř, takže... (smích).

Vy jste si připsal hattrick, byl jste se sebou dnes spokojen?
O mě ani moc nejde. Já jsem se spíš dobře postavil, takže to byla práce kluků. Já si cením dnes toho vítězství. Jsem rád, že jsem týmu pomohl, ale hlavní je ta výhra.

Ve středu nás čeká poslední zápas základní části, co se dá v Budějovicích čekat?
S tabulkou se asi už zamíchat nedá, ale my jedeme vyhrát. Takže nic nevypustit a pořádně se připravit na play-off.

Ve čtvrtfinále nás čekají buď Klatovy, nebo právě Příbram, koho byste měl radši za soupeře?
Jestli chcete někam postoupit, tak je jedno, kdo na nás vyjde. Musíte porazit všechny. Já mám vysněného soupeře, ale nebudu ho říkat. Musíme porazit každého.