10.03.2020

Šimon Antončík: Série s Klatovy je stále otevřená

Libor Kokoška

Ani napodruhé to Kobře proti Klatovům nevyšlo. Na úvodní západočeský gól sice ještě dokázal v závěru první dvacetiminutovky odpovědět trefou od modré důrazný bek Tomáš Mrkvička, braničtí hokejisté nakonec plzeňské farmě podlehli 1:5. O tom, zda série bude pokračovat se rozhodne už ve středu, kdy by měl čekat Pražany duel na ledě svěřenců Michala Straky.

Kobru v pondělním zápase posílil uzdravený produktivní útočník Kamil Bříška a bek Aleš Knesl. Lepší vstup do utkání přesto měli hráči červeno-bílého celku, už v 10. minutě zaváhání domácí obrany využil Štěpán Hanzlík. “Druhý zápas s Klatovy byl s tím sobotním podobný. Západočeši v obou utkáních dali první gól a odskočili nám,“ zhodnotil průběh obou zápasu branický kapitán Šimon Antončík.

“Bylo to pro nás smolné utkání. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel jako první jsme inkasovali. Soupeř byl dneska šťastnější, v play-off rozhodující detaily.“ Po úvodní brance hostů srovnal na 1:1 zakončením od modré Tomáš Mrkvička, vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Třináct sekund před koncem první třetiny šli Západočeši po úspěšném zásahu Václava Krliše opět do vedení. V brance Pražanů nakonec skončil puk ještě čtyřikrát, v jednom případě ale rozhodčí kvůli přerušení hry už nemohl gól uznat. “Klatovy mají mladý, rychlý tým. Jejich silnou stránkou je bruslení a velmi dobrá hra v útoku.“

Braničtí hokejisté šli na trestnou lavici osmkrát, v oslabení obdrželi dvě branky. “Hodně se necháváme vylučovat, to do příštích zápasů musíme zlepšit. Ta série je ale stále otevřená.“

Na zimní stadion Kobry zavítaly v pondělí takřka tři stovky fanoušků. “ Podpora fanoušků nás poháněla kupředu. Doufáme, že sérii prodloužíme a budeme hrát doma minimálně ještě jednou!“ Nad příštím zápasem Kobry, který se původně měl odehrát už ve středu, visí kvůli rozhodnutí Bezpečností rady státu otazník. O průběhu situace vás budeme informovat.


partneři klubu