12.03.2020

Nejnovější informace: druholigové play-off se ruší, zůstane dorost v extralize?

Vojtěch Martinek, Libor Kokoška

A-tým Kobry včera odvrátil klatovský mečbol, páteční čtvrtý zápas série se už ale neodehraje. Výkonný výbor Českého hokeje totiž po poledni rozhodl o okamžitém ukončení druholigového play-off, sezóna rovněž ve čtvrtek skončila také branickému dorostu a všem týmům žáků.

Dohráno. Středeční výhra 2:1 po prodloužení v Klatovech, kterou Braničtí aspoň zdánlivě odvrátili konec sezóny, nakonec bylo posledním utkáním, jenž tým Miloslava Šeby letos odehraje. Výkonný výbor Českého hokeje totiž dnes, ve čtvrtek, po poledni rozhodl o okamžitém ukončení druholigového play-off. Oproti původním informacím se nebude ani hrát kvalifikace o postup do Chance ligy. Zda nějaký tým z druhé ligy postoupí a jakým způsobem, není zatím známo.

Ročník rovněž předčasně končí dorostencům a žákům. Dorost dnes čekal zápas v Třemošné, zítra měl nadstavbovou část zakončit utkáním s kladenskými Pracovními zálohami. V nadcházejících týdnech ho mělo čekat náročné play-down o udržení v extralize, které se ale pochopitelně neodehraje. Podle informací prezidenta klubu Miloslava Šeby by měl v soutěži setrvat i v příští sezóně.

Předčasné ukončení sezóny znamená historicky první mistrovský titul pro branické béčko, kterému k definitivnímu pojištění celkového vítězství v pražském přeboru původně stačilo vybojovat minimálně bod v sobotním utkání s TNP Praha.


partneři klubu