15.07.2020

Soupiska Kobry pro novou sezónu odhalena!

Marek Baloun, Vojtěch Martinek

(AKTUALIZOVÁNO) Do startu sezóny zbývá už jen pár týdnů a i v Braníku se ladí soupiska pro nový ročník. Trenér Miloslav Šeba do něho počítá s většinou hvězd z předčasně ukončené sezóny, ale i s navrátilci a úplně novými jmény.

Největší změny zaznamenala obrana. Vyjma dlouholeté opory v podobě Dominika Šteinera či Aleše Knesla, jenž bude v Braníku příští sezónu působit formou střídavých startů, se budou nově v zadních řadách objevovat jeden nováček a jeden navrátilec: Marek Ryzák a Daniel Sobotka.

Marka Ryzáka netřeba dlouze představovat. Vysoký bek se po roce ve Vršovicích opět přesouvá na Braník, přičemž na Slavii zaznamenal v bezmála čtyřiceti zápasech celkem osm branek a pět asistencí. Nyní jej čeká třetí ročník v kádru lodivoda Miloslava Šeby.

Úplně novou tváří je naopak Daniel Sobotka, který v srpnu oslaví osmadvacáté narozeniny. Vysoký bek, jenž pro ránu nejde daleko, má na svém kontě i tři starty za reprezentaci do dvaceti let. Tři sezóny strávil v americké soutěži SPHL, v Čechách hájil barvy Benátek nad Jizerou, ústeckého Slovanu, Litoměřic, Berouna a pár startů si připsal i v extralize za Spartu.

Útočné řady zůstávají pro letošek prakticky stejné. Vysoce produktivní duo Kamil Bříška-Lukáš Tondr doplní známá jména jako Tomáš Šťastný, Michal Bárta nebo Dominik Novák. Místo v A-týmu si nově vybojoval Richard Mucha, který za juniory loni zaznamenal 41 bodů v 36 zápasech, pokračovat bude i Matyáš Hrubý, pro kterého to bude druhá plná sezóna za muže. Tuto mladou dvojici by po přípravě mělo ještě několik juniorů doplnit.

Velkou otázkou zatím zůstávají muži v maskách. Tým po dvou letech opustil Lukáš Sochůrek a zatím jediným stálým brankářem je Lukáš Langer. Se Spartou navíc Kobra jedná o potenciálních střídavých startech Adama Wolfa, který v Braníku působil již loni.

Aktuální soupiska HC Kobra Praha pro sezónu 2020/21:

Brankáři: Lukáš Langer.
Obránci: Dominik Bílek, David Pelant, Marek Ryzák, Daniel Sobotka, Dominik Šteiner, Aleš Knesl (střídavé starty).
Útočníci: Kamil Bříška, Michal Bárta, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Richard Mucha, Dominik Novák, Daniil Petrov, Jan Smejkal, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr.

Nový tým vyjede poprvé na led 3. srpna. První přípravný zápas je bude čekat o čtyři dny později proti Mostu.


partneři klubu