06.08.2020

Hokej se vrací do Braníku! Kobra v pátek vyzve Mostecké lvy

Vojtěch Martinek

Čekání je u konce, po několika měsících se na branický led opět vrátí hokej! S příchodem srpna se jako obvykle začíná roztáčet kolotoč přípravných zápasů, do kterého Kobra vstoupí již v pátek 7. srpna domácím utkáním s Mostem, jenž v uplynulém předčasně ukončeném ročníku skončil třetí v druholigové skupině Sever.

Lvi tak za sebou mají poměrně úspěšnou sezónu, ve které se jim podařilo navázat na kvalitní výkony z předloňského roku. Severočeský klub se od svého založení v roce 2017 neustále zlepšuje a dá se předpokládat, že do počtu nebude ve druhé lize velmi pravděpodobně ani letos.

O tom svědčí i aktuální podoba jeho kádru. Vedení mosteckého hokeje se podařilo udržet všechny hlavní opory, mezi něž patřili například produktivní forvardi Martin Mical (loni 24+29) a Vladimír Kýhos ml. (11+37), beci Aleš Havlůj (5+25) a Štěpán Urbánek (3+21) a brankář Lukáš Hosnedl, jenž nastoupil ke 39 ze 40 zápasů v základní části a odchytal i všechny tři duely v prvním kole vyřazovacích bojů.

Zároveň se Lvům ovšem povedlo na sever Čech přilákat i několik posil. Z nedaleké Bíliny se do Mostu přesunuly ofenzivní opory Draků v podobě útočného dua Jakub Procházka (21+25) a Jaroslav Šimeček (19+24). Obranu pak vystužil branickým fanouškům dobře známý Karel Šefl (3+8), pro nějž by tak páteční duel mohl být mírně pikantní.


Lukáš Hosnedl v akci proti Bílině (zdroj: mostectilvi.cz)

Jména též v uplynulých týdnech přibyla na soupisku Kobry. Vyjma již dříve avizovaných posil, beků Marka Ryzáka a Daniela Sobotky, se do přípravného kempu zapojil také Denis Heldák, jenž loni patřil k jednomu ze základních stavebních kamenů branického celku. V 41 odehraných utkáních si připsal 17 branek a 23 asistencí. Rovněž nechybí ani gólman Lukáš Sochůrek.

Vyjma něj se též do Prahy po dvou sezónách strávených v Sokolově a Příbrami vrací útočník Martin Čurda. Kladenský odchovanec v dresu středočeského celku ve třetí nejvyšší soutěži nasbíral celkem 20 bodů (9+11) v 26 zápasech, krom toho si na své konto připsal též šest startů za Baník v Chance lize.

Přehled nováčků uzavírají dva mladíci, oba též forvardi – dvaadvacetiletý Václav Zídek a stejně starý Filip Kafka. První jmenovaný ročník 2019/2020 rozdělil mezi běloruskou druhou nejvyšší soutěž a švédskou čtvrtou ligu, zatímco Kafka se do Čech vrací po třech letech v Severní Americe. Mezi roky 2017 a 2019 hájil barvy Kingsville Kings v GMHL, loni pak jedenáctkrát nastoupil za tým michiganské Adrian College v univerzitní soutěži ACHA.

Aktuální složení kempu Kobry Praha
Brankáři: Lukáš Langer, Lukáš Sochůrek.
Obránci: David Pelant, Marek Ryzák, Daniel Sobotka, Dominik Šteiner.
Útočníci: Michal Bárta, Kamil Bříška, Martin Čurda, Denis Heldák, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Filip Kafka, Richard Mucha, Dominik Novák, Daniil Petrov, Jan Smejkal, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr, Václav Zídek.

Kempu se též účastní někteří hráči juniorky.


Hráči shromáždění kolem Lukáše Sochůrka před zápasem s Pískem (zdroj: Filip Eliáš, ihc-pisek.cz)

13. kolo, Úterý 12.12.2023 | 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Dnes v 10:15 | Junioři
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha
×
Dnes v 15:15 | 9.tř.
HK Lev Slaný
HC Kobra Praha