12.08.2020

Kobra míří do Mostu! Oplatí Lvům porážku z prvního zápasu?

Marek Baloun, Vojtěch Martinek

Pražany čeká ve čtvrtek večer další venkovní zápas, s jeho druhým aktérem se na rozdíl od úterního duelu ale už stačila potkat. Severočeský Most jí v prvním letním zápase po lité bitvě i přes čtyři inkasované branky uštědřil porážku v domluvených nájezdech. Zda si tým Miloslava Šeby napraví reputaci se dozvíme po šedesáti minutách od prvního buly, které je stanoveno na 18:00.

První letošní setkání s Mostem, jenž se odehrálo v Braníku minulý pátek, nezačalo pro Kobru vůbec dobře. Mosteckému Ivanu Řehořovi stačilo jen 76 sekund, aby po povedené kombinaci dokázal prostrčit puk mezi gólmanem a bližší tyčí. Už v páté minutě ale bylo vyrovnáno, když se po nepovedeném zakončení Dominika Šteinera ke gólové dorážce dostal navrátilec Filip Kafka. „Z obranného pásma jsme vyhodili puk a vydali se do rychlého přečíslení. Jeli jsme dva na jednoho, já jsem dobrusloval jako třetí hráč. Jejich centr mě nestihl a já de facto dorážel puk do prázdné branky,“ okomentoval svou první branku v letošní přípravě.

Domácím trefa nahnala vítr do plachet a v závěru prvního dějství vedli nad Severočechy už o dvě branky – skóre nejprve otočil Tomáš Šťastný, na jehož zásah o chvíli později navázal Dominik Šteiner. Náskok jim ale vydržel jen do poloviny následující dvacetiminutovky, kdy se postupně prosadili Jaroslav Šimeček a dvakrát David Drašar. Na zásahy ovšem rychle odpověděli skrz gól Denise Heldáka, a skóre tak bylo znovu srovnáno. Stav 4:4 vydržel až do konce základní hrací doby a vítězi tedy musely rozhodnout nájezdy, ve kterých pomyslný bod navíc Lvům přisoudil Vladimír Kýhos.

Nyní má Kobra šanci si napravit reputaci a vrátit Mostu porážku na jeho půdě. Na horký led A-BENET Arény zavítá poprvé od loňské přípravy, přičemž naposledy jí exkurze na sever Čech nevyšla dle plánu – proti domácím totiž padla vysoko 2:7. Uvidíme, jestli se jí nyní bude dařit o něco lépe.

Závěrem jen připomeňme, že svěřenci Miloslava Šeby tento týden už jedno utkání sehráli. V úterý se vypravili do Příbrami, kterou po tuhé bitvě porazili 4:2. Dle původního plánu měli ve stejný den Lvi vyzvat na souboj Piráty, jenže utkání bylo z důvodu finančních problémů a následného pádu chomutovského klubu do ústeckého krajského přeboru zrušeno.

(autor fotografie: Anna Boháčová)

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu