12.08.2020

Dominik Novák: První vstřelená branka nás uklidnila

Libor Kokoška

V úterním zápase proti Příbrami si braničtí hokejisté připsali první vítězství v sezóně. Ze středočeského kluziště si po šedesáti odehraných minutách odvezli vítězství 4:2. O první branku hostujícího celku se postaral zkušený útočník Dominik Novák. Krom vstřelené branky si osmadvacetiletý odchovanec pražské Hvězdy připsal na své konto i gólovou asistenci.


Už po 94 sekundách hry si Dominik Novák sjel do prostoru mezikruží, kde se k němu dostal puk sražený od brusle jednoho z příbramských obránců a razantní střelou uklidil puk pod víko branky Dominika Šorfa. „Hrubas (Matyáš Hrubý) dobře napadal rozehrávku soupeře. Následně se ke mně od jejich obránce odrazil puk, já ho obdržel mezi kruhy a zkusil to tam plácnout. Což se mi povedlo.“ Branické hokejisty rychlá první branka nakopla, během úvodní dvacetiminutovky si dokázali vytvořit několik velkých gólových šancí. „První vstřelená branka nás uklidnila, po zbytek první třetiny jsme měli více ze hry. To se sice ve druhé dvacetiminutovce změnilo, my jsme se ale nakonec dokázali znovu koncentrovat a zápas dotáhnout do vítězného konce.“

„Hráli jsme to, co jsme si řekli. Nezmatkovali jsme a dobře kombinovali. Nakonec se nám to proti Příbrami vyplatilo,“ řekl po zápase útočník Novák. Ten v loňské sezóně patřil k nejproduktivnějším hráčům Kobry, v 36 odehraných zápasech získal dohromady 40 bodů. “Díky první výhře v sezóně se cítíme zase o něco více sebevědoměji,“ zhodnotil průběh přípravy zručný centr, který krom Kobry působil například i v prvoligovém Vrchlabí či Ústí nad Labem.

Dominik Novák proti Písku

V příštím zápase, který svěřenci Miloslava Šeby sehrají už ve čtvrtek, se podruhé v přípravě utkají s celkem MOSTEČTÍ LVI. V tom prvním sice pražští hokejisté dlouho vedli, soupeři se nakonec ale povedlo vyrovnat a následně vyhrát po nájezdech. Utkání se odehraje ve čtvrtek 13. srpna od 18:00.


partneři klubu