S každým tréninkem se zlepšujeme, říká Semrád

Věra Novotná

P R A H A - Na ledě Letňan prohrála Kobra 7:3. Poslední srpnový den se s tímto soupeřem střetla znovu, tentokráte na svém domácím ledě. Hokejisté Kobry v tomto utkání jasně dominovali a dokráčeli si za vítězstvím v poměru 8:1. Sluší se však říci, že soupeř do poslední chvíle nic nevzdal a bojoval až do úplného konce. Po zápase se k mikrofonu postavil obránce Martin Semrád.

Úvodní duel hráčům Kobry nevyšel, dle Semráda ale žádná výraznější příprava na odvetu neproběhla. „Žádnou speciální přípravu jsme na tento zápas neměli. Z prvního zápasu jsme ale měli Letcům co vracet,“ připustil a přiznal, že pocity po zápasu byly velmi dobré. „Snad vlastní hrdost byla nakonec naším hnacím motorem. O to vetší radost máme z této výhry. Samozřejmě jde o dílčí krok a síly obou týmů odhalí až blížící se sezona,“ dodal. Duel dle Martina dost možná rozhodl o osudu celého zápasu. „Rozhodně byl důležitý vstup do zápasu, kdy jsem výrazně dominovali a dali poměrně rychle tři góly.“

I přes vysokou výhru ale určitě mají hráči Kobry Praha na čem zapracovat. „Co zlepšovat je spíše otázka na trenéra. Člověk to z ledu nevidí tak komplexně. Během zápasu mě napadlo jen, že bychom měli klást větší důraz na přechody přes obranou a útočnou modrou.“

Ačkoliv domovem obou celků je hlavní město Praha, prozatím zde nepanuje přehnaná týmová rivalita. Jak ale Martin přiznal, vše se může ještě změnit. „Já osobně žádnou výjimečnou rivalitu necítím. Prozatím jsme se navzájem oťukli, co přinese sezona, to uvidíme. Bývá pravidlem, že s blízkostí stadionu se řevnivost celků stupňuje, je tedy možné, že to tak bude i v našem případě.“

Jak ale obránce Kobry přiznal, tyto dva duely proti Letcům daly hokejistům Kobry jednu nedocenitelnou zkušenost. „Myslím, že Letňanům můžeme být vděční za cennou lekci v tom smyslu, že si nemůžeme dovolit nikoho podcenit. Ten debakl u nich nás jako tým včas probral. Přesto, že jde o mladý tým a nováčka soutěže, nás dokázali nepříjemně zaskočit.“

I HC Kobra Praha patřila k těm celkům, které před startem sezony 2017/2018 obměnily kádr a bylo nutné si na nové spoluhráče zvykat. Nás zajímalo, jak se tým před startem nové sezony sehrává. „V přípravě nás trochu zlobí marodka. Přesto je s každým dalším tréninkem a zápasem znát zlepšení. Tým se sžívá. Pokud bude tato tendence pokračovat, budeme na sezonu dobře připraveni,“ ví Semrád, který je v přípravě také velmi produktivní. V duelu proti Letňanům si připsal jednu branku a tři nahrávky.

Je si ale vědom toho, že bez spoluhráčů to nejde. „Za body vděčím hlavně klukům, kteří jsou se mnou na ledě. Ofenzivní tendence jsem měl odjakživa, ale ty si může obránce dovolit, jen pokud s tím ostatní hráči na ledě počítají a trenér je dokáže ocenit. Obě tyto podmínky jsem v dosavadních zápasech cítil za splněné a prozatím jsem si tak mohl dovolit zapojovat se nejen do obranných činností, ale ve správnou chvíli zabrat i dopředu.“