19.08.2020

Navrátilec Richard Šeba: Za první trefu na Kobře jsem hrozně rád

Vít Trubička

Z německého Straubingu se zpátky na Braník vrátil junior Richard Šeba. Mladému útočníkovi se navíc svým prvním gólem v dresu Kobry podařilo rozhodnout přípravné utkání proti Klatovům ve prospěch Kobry. „Výhra je určitě důležitá pro celý tým, pro nastartování nové sezony,“ shrnul Šeba důležitost této výhry pro Branické.

V přípravě se vám poprvé podařilo doma zvítězit. Jak cenná to výhra je?
Je to určitě důležité pro celý tým, pro nastartování nové sezony. Chceme do ní vstoupit pravou nohou. Myslím si, že se jednalo o dobrý zápas, na přípravu to bylo ve velkém tempu, hrálo se dost do těla. Z obou stran bylo utkání vypjaté.

Dá se ale říct, že zápas byl víceméně vyrovnaný. Očekávali jste takový průběh a takové tempo hry?
Zápasy s Klatovy jsou vždy ve velkém tempu. Hrají za ně kluci z plzeňské juniorky. Ti bojují o místo a chtějí se ukázat, v tom je to celé znát.

Jak těžký to pro vás byl soupeř?
Pro mě osobně to zas tak těžký soupeř nebyl. Vyhovují mi spíše bruslivější týmy než starší a zkušenější. Samozřejmě je to dáno i mým věkem.

Bylo třeba trochu obtížnější se dostat do tempa po týdenní zápasové přestávce?
Určitě ne. Den před zápasem jsem si dal dva ledy, takže jsem se do toho rychle dostal a pak už to šlo jak mělo.

Jak vstoupila do hry vyloučení? Pramenil jejich počet z celkového stylu hry obou týmů?
Tím, že nehraju přesilovky a oslabení, tak pro mě to bylo spíše zdržení a utlumení mého výkonu.

Přestože to byly Klatovy, které skórovaly jako první, tak vám se zadařil obrat. Bylo to něco, za čím jste si šli po celý zbytek utkání?
Samozřejmě, vždycky chceme vyhrát. Bylo super, že se čtvrté formaci povedlo skórovat a rozhodnout zápas v náš prospěch.

Jak vás osobně potěšilo, že jste se trefil?
Byl jsem hodně rád. Byla to jedna z mých prvních tref tady na Kobře. Určitě mi to zvýšilo sebevědomí.

Minulou sezonu jste působil v německém Straubingu. Jaké jsou rozdíly mezi českou druhou ligou a německou čtvrtou?
Tady v Česku je to více o rychlosti. Jsou tu starší hráči. V Německu to bylo spíše o lítání nahoru dolů, možná to bylo i tvrdší. Ale určitě mi chlapský hokej vyhovuje více.

Jaký byl samotný návrat zpět na Braník?
Tady je to super. Mám zde spoustu kamarádů, takže jsem se vrátil domů.

Jaké budou vaše další hokejové kroky? Budete zde bojovat o místo v A týmu nebo vypomůžete i juniorům, případně se ještě vrátíte do Německa?
Budu bojovat na Kobře o místo v A týmu a uvidím, jak vše dopadne.