22.09.2020

Poprvé venku, druhé kolo nabídne atraktivní bitvu s produktivní Příbramí

Vojtěch Martinek

S vysokou výhrou nad Klatovy v zádech se svěřenci Miloslava Šeby ve středu vrhnou do další náročné výzvy. Los druhého kola je totiž zavede na led Příbrami, velkého překvapení a jednoho z nejproduktivnějších celků loňské druholigové sezóny, který přes léto svou ofenzívu ještě doladil. Svrhne se duel se Středočechy i tentokrát v přestřelku, jako tomu bylo prakticky ve všech vzájemných soubojích v uplynulém ročníku? Úvodní buly bitvy je na programu v 18:30.

To, že duely s Příbramí nejsou jednoduchou záležitostí, poznali Braničtí v minulé sezóně na vlastní kůži hned šestkrát. Souboje s tehdejším druholigovým nováčkem, který se do soutěže vrátil po čtrnácti letech díky koupě licence od Letňan, rozhodně nenudily – průměrně v nich totiž padlo rovných deset branek, přičemž třikrát si body na své konto připsala Kobra a třikrát její soupeř. Ani jednomu celku se v průběhu celé základní části nepodařilo vybojovat výhru na ledě soupeře.

Středočeši budou i letos velmi pravděpodobně platit za nebezpečný tým, o čemž svědčí jak pohled na jejich soupisku, tak i výsledek z jejich sobotního utkání s Chebem. To svěřenci svérázného kouče Jana Tlačila vyhráli vysoko 8:2, přičemž hned čtyřmi kanadskými body za dvě branky a dvě asistence se v něm blýskla jejich nejžhavější letní akvizice – forvard Michal Dragoun.

Kostra týmu jinak zůstala z velké části stejná, se třemi významnými výjimkami. Další starty za Příbram už nepřidá zkušený veterán Petr Šinágl, který byl loni čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu, a zelenočerné barvy nebude oblékat ani Jan Tlačil ml. Odcházející duo brankářů Jan MičánJakub Čech pak nahradila bývalá jednička Tábora Dominik Šorf. Trenér Tlačil se jinak dále může spolehnout jak na produktivní mládí v podobě tria Petr Josefus, Miroslav Rohlík a Jaroslav Chlouba, tak i na ostřílené borce jako Ladislav Gengel nebo Zdeněk Kutlák.

Uvidíme, jestli se Kobře podaří silný středočeský celek porazit na jeho ledě, a přivézt z Příbrami první výhru po bezmála dvaceti letech. Naposledy totiž Braničtí na tamním zimní stadionu slavili vítězství 12. prosince 2001, kdy v utkání třiadvacátého kola uspěli 6:4. Pamětníci jistě vědí, že se hattrickem tenkrát blýskl Petr Matula, dva góly přidal David Bárta a zbývající trefa nesla rukopis Martina Parise.

související články


partneři klubu