04.10.2020

Kobra míří k dohrávce do Příbrami, zvládne ji vítězně?

Vít Trubička

Po pětidenní pauze čeká na Branické další venkovní utkání. Tentokrát si zajedou do Příbrami k dohrávce 2. kola. Utkají se sice s týmem, který má odehranou větší porci utkání, přesto zvítězit zatím dokázal jen v jediném. To jen stvrzuje, že to pro Kobru nebude jednoduchý úkol, Příbram se jistě bude chtít doma předvést.

Hráči Kobry se vydají sehrát utkání proti jednomu z favoritů letošního ročníku 2. ligy, skupiny jih. Příbram přes léto posílila o několik zkušenějších hráčů v čele s Michalem Dragounem. Do brankoviště Příbrami pak přišel ze Slavie Dominik Šorf. Zároveň se ale Středočeši museli potýkat s několika odchody, jedním z nich byl například Martin Čurda, nyní hrající na Kobře, dalším pak Petr Šinágl.

To zatím Příbrami stačilo k zisku pěti bodů z dosud odehraných čtyř zápasů. Příbramští hned v úvodu sezony porazili vysoko 8:2 nováčka z Chebu, a to na jeho ledě. Zvládli i druhý venkovní zápas v řadě, tentokrát ve Slaném proti Řisutům. Vyrovnaná bitva se přenesla až do samostatných nájezdů, které zvládli Příbramští lépe a brali dva body.

Následně se ovšem představili doma proti Havlíčkovu Brodu. Toto klání ale zvládl lépe tým z Vysočiny, který si z Příbrami odvezl výhru 3:1. Hned k dalšímu utkání se Příbram vydala do Klatov, kde ovšem svému soku také těsně podlehla. Západočeši si doma udrželi tři body po výsledku 3:2. Příbram se tak se svými pěti body drží na pátém místě s dvoubodovým náskokem na Kobru.

Příbramské ofenzivě vládne trochu paradoxně obránce, za to ovšem jeden z nejzkušenějších hráčů středočeského celku Zdeněk Kutlák, do této pozice se dostal díky dvěma gólům a čtyřem asistencím. Nejlepším střelcem je ale prozatím jeden z mladších hráčů Dominik Řepík, prosadit se dokázal třikrát, což doplnil dvěma nahrávkami. Všechny čtyři utkání odchytal Dominik Šorf s gólovým průměrem 2,45.

Naproti tomu Braničtí zatím odehráli jen dvojici utkání. Do sezony vstoupili vysokou výhrou nad Klatovy, zápasy druhého a třetího kola byly odloženy, další utkání sehrála Kobra až ve čtvrtém kole venku proti Táboru. Jihočeši ovšem dokázali otočit vývoj skóre ve svůj prospěch a nakonec zvítězili 4:2.

Ofenzivním lídrem Kobry je Tomáš Šťastný, který si v dosavadních dvou zápasů připsal jeden gól a čtyři asistence. Střelecky ho však předskočili hned tři hráči se dvěma vstřelenými góly - Kamil Bříška, Lukáš Tondr a Václav Zídek. I tak ovšem Branickým prozatím patří šesté místo se získanými třemi body.

Podaří se Kobře připsat první venkovní výhru v této sezoně? Úkol to nebude jednoduchý, vzhledem k dosavadním výsledkům Příbrami ale není nemožný. Úvodní buly padne v 18:30.

přát., Středa 10.8.2022 | 19:00

HC Baník Příbram

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu