06.10.2020

Na Kobru přijede Havlíčkův Brod! Napraví Braničtí zaváhání z Tábora?

Tadeáš Podolka

Druhá liga pokračuje opět na ledě pražské Kobry. Tentokrát Braničtí na svém ledě přivítají bruslaře z Havlíčkova Brodu. Hosté zatím odehráli čtyři zápasy, ve kterých hned třikrát zvítězili. Naposledy ale nestačili v domácím prostředí na nováčka z Chebu 3:6. Pražané nastoupili zatím jen ke dvěma utkáním, zápasy s Pískem a Příbramí byly odloženy kvůli současné pandemii koronaviru. Domácí naposledy podlehli Táboru 2:4, předtím zase porazili Klatovy vysoko 8:3. Jak se povede Kobře proti silnému Havlíčkovu Brodu? Ve středu 7. října od 18:00 je připravena online reportáž, ke které zveme všechny fanoušky, protože ti na stadionu kvůli epidemiologickým opatřením být nemohou.

Kobra Praha je na rozdíl od svého soupeře z Vysočiny mnohem méně rozehraná. Mezi prvním zápasem proti Klatovům (19. září) a utkáním v Táboře (30. září) uběhlo hned jedenáct dní. Domácí hokejisté tak mohli lehce vypadnout ze zápasového tempa. Ke třetímu utkání měli Braničtí nastoupit v pondělí proti Příbrami. Ten samý den ale přišla z příbramského klubu zpráva, že hygienici mají podezření hned na několik případů onemocnění koronavirem. A tak byl zápas preventivně už podruhé odložen.

Minulou středu si Kobra neporadila s Táborem, byť po první třetině vedla 1:0 a byla aktivnější než Jihočeši. Táborští ale zvládli utkání otočit díky velmi efektivní koncovce, na kterou Pražané nebyli schopni reagovat, a tak tři body zůstaly na jihu Čech.

Havlíčkův Brod není pro Pražany zcela neznámým týmem. Naposledy se tyto dva kluby utkaly dvakrát v sezoně 2015/16, v obou případech s výsledkem 6:3. Jednou se radovali Pražané, podruhé jejich zítřejší soupeř. Tým z Vysočiny se nachází ve výborné formě, i přes poslední vysokou prohru proti nováčkovi z Chebu. Bruslařský klub je druhý v tabulce 2. ligy skupiny Jih o jediný bod za Klatovy, ty však mají na kontě o jeden zápas více. Klatovy společně s Chebem jako jediné dva kluby ze skupiny Jih zvládly odehrát všechna utkání, žádná se nemusela kvůli koronaviru odkládat.

Braničtí mají na programu hned tuto sobotu další klání, a to na ledě Chebu. Pak nastane na 2. ligu šílené zápasové tempo ve stylu NHL, Kobra by měla nastoupit v období od 10. do 17. října ke čtyřem zápasům!

související články


partneři klubu