09.10.2020

Poslední zápas před přerušením soutěže! Kobra nastoupí proti nováčkovi z Chebu

Tadeáš Podolka

Druhou hokejovou ligu čeká před jejím dočasným zastavením poslední hrací kolo. Braničtí se přitom vydají na jednu z nejdelších cest. Vzdálenost mezi stadionem Kobry a tím chebským je totiž dlouhých 179 kilometrů. Nováček ze západních Čech naposledy překvapil výhrou 6:3 proti silnému Havlíčkovu Brodu. Kobra v minulém zápasu také vysoko porazila tým z Vysočiny, a to 6:2. V sobotu se tyto dva dobře naladěné týmy utkají před prázdnými tribunami na zimním stadionu v Chebu od 17:00. Diváci stále nemohou fandit přímo u ledu kvůli koronavirovým opatřením.

Kobra Praha se dostala do zápasového tempa teprve tuto středu, kdy přehrála na domácím ledě Havlíčkův Brod 6:2. Braničtí odehráli třetí zápas v této sezoně, dva zápasy - proti Písku a Příbrami byly preventivně odloženy kvůli možnému rozšíření nákazy koronavirem.

V utkání proti Havlíčkovu Brodu se Pražané prezentovali opravdu dobrým a aktivním hokejem, který jim přinesl po první třetině vedení 3:0. Hned dvě branky zaznamenal Václav Zídek, posila ze švédského Stenungsundu.

Bruslaři dostal definitivní KO už 24 vteřin po začátku druhé části, kdy náhradního brankáře Jakuba Petržílku překvapil Tomáš Šťastný. Kobra tak odskočila o 4 branky a tým z Vysočiny už nebyl schopný dorovnat skóre, byť se jeho výkon stále zlepšoval a dokázal vstřelit 2 branky. "Jsem hodně n*sraný, protože v první třetině jsme hráli bez důrazu. Nedokážu si to vysvětlit. Tým byl bez nasazení, my jsme si něco řekli, ale vůbec jsme to neplnili," řekl v emocích po zápasu hlavní kouč hostů Michal Konečný.

Cheb společně ještě s Klatovy zvládl odehrát všech pět naplánovaných klání, žádné zápasy dosud nemusel odkládat. Západočeši stejně jako Braničtí zaskočili Havlíčkův Brod, který porazili na jeho ledě 6:3. Zatím se Stadion nachází na páté příčce skupiny Jih, v pěti utkáních zvládl nasbírat 6 bodů. Do 2. ligy vstoupil nováček debaklem 2:8 od Příbrami, ale v posledních dvou zápasech jen vítězil. Kromě již zmíněného Havlíčkova Brodu, vyzrál Cheb i na Řisuty 3:1. "Slyšeli jsme, že Cheb má silné hráče, bude to hodně nepříjemný soupeř. V pátek na tréninku se na to budeme muset soustředit," hovořil o kvalitách nováčka soutěže hlavní trenér Kobry Miloslav Šeba.

V dresu Chebu září 20letý Radek Prošek, jenž zapsal 10 bodů v 5 utkáních. Domácí často spoléhají na mladé hráče, kteří přichází na hostování ze Sokolova nebo Karlových Varů. Lze například jmenovat 21letého útočníka Jaroslava Vašíčka se 7 body či brankáře Jakuba Kašpara. Věkový průměr je tak velmi nízký, dosahuje 22 let.

Všechna další utkání v horizontu 14 dní jsou odložena kvůli zvýšeným opatřením proti pandemii koronaviru.

související články

04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek


partneři klubu

×
Dnes v 10:00 | Ženy
HC Kobra Praha
Holkey Náchod