22.10.2020

Vyjádření prezidenta klubu HC Kobra Praha k nastalé situaci ohledně koronaviru COVID 19

Tisková zpráva

Přinášíme vyjádření prezidenta týmu k současné krizi a s ní souvisejícími bezpečnostními opatřeními. Ty se zatím jeví pro české stadiony jako fatální, pokud budou pokračovat.

Klubový prezident Miloslav Šeba byl jedním z dotazovaných v článku na stránce aktualne.cz (článek zde), v němž se redaktoři ptali několika druholigových funkcionářů na dopad současných opatření pro daný klub.

"Nemůžeme hrát, trénovat ani pronajímat led, což jinak tvoří třetinu našich příjmů. Sportovně i ekonomicky je situace kolem pandemie fatální," popisuje. "U nás je stadion majetkem klubu, proto jsme po této stránce extrémně zasaženi. Jsme závislí na příjmech z ledové plochy a reklam a teď jsme v této oblasti bez jakýchkoliv příjmů. Naproti tomu náklady na provoz stadionu zůstávají pořád stejné. Jdeme systémem udržovacího chlazení ledu a čekáme, jak se situace vyvine."

Dále dodává: "Jarní uzavření stadionu jsme vyřešili žádostí o běžný překlenovací úvěr u Komerční banky, díky němuž zimák fungoval. Podpora z programu COVID sport nám dosud nebyla vyplacena, žijeme teď z dotace od pražského magistrátu."

Toto vyjádření z článku doplňujeme pro klubový web: "Všichni trenéři našeho klubu mají za úkol pracovat distančním tréninkem od žákovských kategorií až po juniory, pomoci videí a individuálních plánů udržovat a kontrolovat kondici hráčů. Všichni věříme, že brzy budeme pokračovat v trénincích na ledové ploše."

Pevné zdraví všem přeje prezident HC Kobra Praha.


partneři klubu