01.07.2021

Soupiska odhalena! Kostra zůstala stejná, dva mladíci bojují o smlouvu

Vojtěch Martinek

Čekání je u konce, přinášíme vám první informace o podobě branického kádru pro nadcházející ročník třetí nejvyšší soutěže! Kobra do něj nastoupí s téměř identickou soupiskou jako loni, základní stavební kameny zůstaly na svém místě. Několika drobným změnám se však tým nevyhnul...

Modrý dres s hadem na prsou bude v následujícím ročníku opět oblékat celá řada pro fanoušky dobře známých tváří. V brance se kouč Miloslav Šeba bude moci i tentokrát spolehnout na kvalitní výkony Lukáše Sochůrka, v zadních řadách znovu najdeme jména jako Aleš Knesl, Marek Ryzák či Dominik Šteiner a základní pilíře ofenzívy budou opět utvářet Kamil Bříška s Lukášem Tondrem, Tomášem Šťastným či Dominikem Novákem.

Určitých změn však soupiska Kobry doznala. Po dvou sezónách se s týmem rozloučil třiatřicetiletý útočník Michal Bárta, který za celek odehrál celkem dvacet utkání s bilancí sedmi branek a čtrnácti asistencí. Gólman Lukáš Langer pak sice pokračuje, ovšem jen v omezené kapacitě jako třetí brankář. Na pozici dvojky ho nahradí devatenáctiletý Matyáš Ondrík, který se do Braníku vrací po sezóně strávené v juniorce prvoligové Slavie.

Dvě další mladé pušky budou zase v následujících dnech a týdnech bojovat o své místo v sestavě – útočník Jan Ksandr a zadák Kristián Ženíšek. Oba se v nedávné minulosti řadili mezi nejvýraznější osobnosti branické mládeže, přičemž první jmenovaný dokonce působil jako kapitán juniorky.

Poslední novinkou je pak příchod forvarda Štěpána Bláhy. Pražský rodák, jenž letos v dubnu oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny, bude v klubu působit na střídavé starty z ústeckého Slovanu, přičemž v minulosti hájil barvy kladenských Rytířů či Řisut. Celkem má na kontě devětatřicet startů v nejvyšší soutěži a osmašedesát v Chance lize.

Celkově tak branický kádr momentálně čítá tři brankáře, sedm beků a šestnáct útočníků. Soupiska však ještě není uzavřená a o případných posilách vás budeme co nejdříve informovat.


Aktuální soupiska A-týmu

Brankáři: Lukáš Langer, Matyáš Ondrík, Lukáš Sochůrek.

Obránci: Aleš Knesl, David Pelant, Radek Procházka, Marek Ryzák, Dominik Šteiner, Ondřej Zmeškal, Kristián Ženíšek (zkouška).

Útočníci: Štěpán Bláha (střídavé starty), Kamil Bříška, Martin Čurda, Denis Heldák, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Marek Indra, Filip Kafka, Jan Ksandr (zkouška), Richard Mucha, Dominik Novák, David Sovík, David Šálek, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr, Václav Zídek.

S týmem dále trénují vybraní junioři pražské Slavie.


Autorka fotografie: Anna Boháčová

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Odehrané v 18:00 | Muži A
HC Kobra Praha
HC Benátky nad Jizerou