14.07.2021

Formát Extraligy dorostu doznal mírných změn, Kobra začne ve skupině Střed

Martina Nová

V uplynulém ročníku se odehrálo pouze několik málo zápasů v rámci Extraligy dorostu. Všichni pěvně věří, že nadcházející sezóna se již tradičně odehraje, a tak je na místě představit několik změn v herním modelu soutěže.

Ve skupině Střed hned dva pražští rivalové

Všech třicet týmů je rozděleno do tří skupin: Západ, Střed, Východ. Kobra bude členem skupiny Střed, ve které se střetně se dvěma pražskými rivaly – Spartou a Slavií. Dále vyjedou na utkání do pěti různých krajů. Na Vysočině se dorostenci utkají s jihlavskou Duklou a Havlíčkovým Brodem, v Jihočeském kraji vyzvou Tábor a českobudějovický Motor. Poté je čekají ještě Pardubice, Hradec Králové a v neposlední řadě brněnská Technika. Skupina se odehraje ve formátu dvakrát každý s každým, její délka tedy bude 18 kol.

Nadstavba se vrací do programu

První až čtvrtý celek v tabulce postoupí do nadstavby, kde budou družstva rozdělena do dvou skupin dle územního principu a utkají se čtyřikrát každý s každým, což čítá 20 kol. Výsledky z první fáze se přenášet nebudou. Kluby v nadstavbě mají již zajištěný postup do play-off a budou bojovat o co nejlepší výchozí pozici.

Týmy, které se v úvodních skupinách umístily na páté až desáté příčce, zůstanou v původních skupinách a utkají se čtyřkolově každý s každým, opět tedy 20 herních kol. Zde jim ale body z první fáze soutěže zůstávají. Dvanáctku z nadstavbových skupin ve vyřazovacích bojích doplní vítězové skupin Západ, Střed a Východ a čtvrtým postupujícím bude jeden nejlepší celek z druhého místa.

Místo turnaje tradiční play-off

Obrovská změna přichází v závěrečné fázi extraligy. Mistrovství republiky nahradí tradiční formát play-off. Osmifinále se odehraje na dvě vítězná utkání, čtvrtfinále a semifinále na tři vítězné zápasy a ve finále bude muset nejlepší celek vyhrát hned čtyři duely! Zároveň se bude přímo bojovat i o bronzové medaile, kdy se proti sobě postaví poražení semifinalisté na dva vítězné.

Přímý sestup, ale také baráž

Přímý sestup do Ligy dorostu čeká na dva nejslabší týmy z každé skupiny z druhé fáze soutěže. Celky, které se v druhé fázi umístily na čtvrtém místě a nejhorší družstvo ze třetích příček se dvoukolově utkají každý s každým bez započítání předchozích výsledků. Z této čtyřčlenné skupiny dva nejslabší týmy spadnou do baráže o extraligu. Zde je čeká další souboj ve čtyřčlenné skupině, kde je doplní dva nejlepší celky z Ligy dorostu. První a druhý tým pro sezónu 2022/23 vybojuje právo účasti v extralize, naopak na třetího a čtvrtého čeká účast v nižší soutěži.

Do sezóny s novým trenérem

zdroj foto: hc-slavia.cz

Dorostence Kobry nově povede Jiří Doležal, který přichází z prvoligové Slavie. Během hráčské kariéry oblékl dres obou pražských „S“, finského Jyväskylä nebo německého Norimberku. Zároveň se může pyšnit startem za československou a následně i českou hokejovou reprezentaci. Vystřídal trenéra Milana Vrzala, který se nově posunul k juniorskému celku. Pod vedením nového lodivoda by měla Kobra na led vyjet již 9. září. Bude se jednat o pikantní duel, neboť půjde o první pražské derby sezóny, do Braníku zavítá právě výběr z Vršovic.

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Odehrané v 18:00 | Muži A
HC Kobra Praha
HC Benátky nad Jizerou