20.07.2021

Tomáš Šťastný: Těším se na Tábor, vždy se mi tam dařilo

Martina Nová

Přípravné zápasy již klepou na dveře a suchá příprava se chýlí ke konci. Na pořadu je další z předsezónních rozhovorů, tentokrát jsme vyzpovídali Tomáše Šťastného. Jak se udržoval v kondici během zimy, na co se těší v nové sezóně a jak podniká se Šimonem Antončíkem a Alešem Kneslem? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Blížíte se ke konci letní přípravy, přáteláky jsou již na dohled. Jak se na to připravujete?
Absolvoval jsem tréninky s Dominikem Novákem na Vyšehradě, a ještě před začátkem léta jsem se zúčastnil tréninků na ledě na Kobře hned, jak to bylo možné. Střídaly se klasické tréninky se zápasy proti juniorům. Bylo to skvělý se zase po dlouhé době sejít společně. Momentálně si užívám volna a těším se už na srpen.

Kdy byste se měli konečně sejít opět jako tým?
Měli bychom začít 2. srpna a již v prvním týdnu nás čeká první přátelák. Bude to po dlouhé době a moc se na to těšíme. Navíc se zase sejdeme jako tým, mockrát se nám to nepoštěstilo.

Tomáš Šťastný během tréninku na ledě

Jak jste se popasoval s koronavirovou pauzou, kdy jste nemohli hrát ani trénovat?
Na začátku, když jsme vypadli z tempa, tak to bylo těžší, ale postupem času to bylo na zodpovědnosti každého z nás. Někdo cvičil doma, my jsme se scházeli ve skupince a trénovali společně. Každý si to zařídil podle sebe.

Šimon Antončík, bývalý kapitán Kobry

Čím se zabýváte, když nehrajete v dresu Kobry?
Mimo hokej máme společně se Šimonem Antočíkem, který už sám nehraje, ale nadále působí na Kobře jako trenér, a s Alešem Kneslem společnost Komplet sport servis, kde se zaměřujeme na kompletní servis pro sportovce i nesportovce ze všech možných hledisek. Ve zdravotní péči máme momentálně nasmlouvaných asi dvacet oborů. Jsme schopní zákazníkovi zajistit co nejrychlejší návštěvu u specialisty. Zaměřujeme se také na finanční gramotnost, jazykové kurzy a se Šimonem zajišťujeme také individuální tréninky. Na Zbraslavi jsme si postavili tréninkové centrum, kde je syntetický led, bruska a pořádáme tam tréninky.

Aleš Knesl, současný obránce Kobry

To jste se do toho pustili hodně ze široka. Máte mezi sebou úkoly rozdělené nebo se všichni staráte o všechno?
Většinou máme obory mezi sebou rozdělené. Něco děláme společně, ale Aleš se třeba vůbec nepouští do trénování, nechává to na mně a na Šimonovi, protože nás to baví a máme zkušenosti s trénováním z Kobry. Dvakrát nebo třikrát do týdne máme společné schůzky, kde řešíme, co a jak dál.

Na co se v nadcházející sezóně nejvíc těšíte?
Rozhodně se nejvíc těším na zápasy. Mrzí mě, že nemáme ve skupině Letňany, jednak je to blízko, ale hlavně by to bylo malé pražské derby. Ale moc se těším, skupina je dobrá a vyrovnaná.

A je nějaký konkrétní tým, na který se těšíte? Když už ty Letňany nevyšly…
Osobně mám rád Tábor, protože se mi tam vždycky dobře hrálo. Je tam hezký zimák a chodí hodně diváků. Také se těším do Havlíčkova Brodu, protože hrají hezký hokej, a ne žádnou plácanou. Nehrají beton, chtějí hrát aktivně stejně jako my.

II/11, Středa 28.2.2024 |  

HK Kralupy nad Vltavou

HC Kobra Praha

Do začátku zápasu zbývá

DNYHOD.MIN.SEK.

související články

Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Odehrané v 18:00 | Muži A
HC Kobra Praha
HC Benátky nad Jizerou