29.07.2021

Kamil Bříška: Nejtěžší během lockdownu bylo dívat se na sporty, co se mohly hrát

Martina Nová

V uplynulé neodehrané sezóně měl nosit kapitánské "C" na dresu, to mu však zhatil koronavirus. Pro nadcházející ročník je však ostřílený útočník Kamil Bříška znovu plně naskočit do hry a pomoci Kobře do play-off. O letním odpočinku, tréninku či souhře v lajně s Tondrem a Šťastným si přečtete v následujícím rozhovoru.

Nyní si ještě užíváte týden volno před startem sezóny na ledě, jak jste strávil volno a léto?
S rodinou a kamarády jsme vyrazili na chatu, také jsem byl v zahraničí s přáteli, a ještě mě jedna dovolená s rodinou čeká začátkem srpna u moře.

Za týden byste se měli sejít společně na ledě, jak se na to těšíte?
Letos mi v práci vyšla dovolená až na začátek srpna, připojím se tedy k týmu o týden později. Měli jsme štěstí, že držel pan Šeba led na Kobře až do poslední chvíle, tak jsme po rozvolnění byli asi 6 týdnů na ledě. Bylo super toho využít a těším se. Teď v srpnu už to bude standardní příprava před sezónou.

Jak se Vám dařilo udržovat se v kondici, když byly zavřené posilovny i kluziště?
Je dost možné, že tohle byla moje nejlepší letní příprava vůbec. (úsměv) V práci jsme si zařídili vlastní posilovnu a venku nebo v nafukovacích halách se dalo trénovat pořád. Věnoval jsem se hodně běhání a tenisu. Následně se přidal hokejbal, florbal, dvakrát týdně led na Kobře a již zmíněná posilovna.

Kamil Bříška během tréninku na ledě (srpen 2020)

Co bylo pro Vás na lockdownu nejtěžší?
Asi koukat na ostatní sporty, které se mohli hrát. Jen kvůli podepsané smlouvě se jedna liga hrát mohla a druhá ne. Nebo nějaký sport dostal výjimku a tak dále… Tyhle pravidla jsem moc nepochopil a bylo těžké sledovat jiné sporty.

Jak se těšíte na nadcházející sezonu po té roční nucené odmlce?
Popravdě se na přípravu na ledě moc netěším, starší hráče už to bolí. (smích) Ale těším se, až se hodí buly prvního mistráku a vše bude ve starých kolejích.

Je nějaký tým, na který se těšíte a na který naopak ne?
V naší skupině nemám oblíbený a neoblíbený tým. Zahrál bych si rád proti Jablonci, tam se vrací nebo již vrátilo dost kamarádů.

Bude to pro Vás třetí sezona na Kobře, jak jste zatím spokojený v pražské kabině?
Je to sice třetí sezona, ale první se nedohrála a druhá ani nezačala pořádně. Takže snad si zahrajeme letos kompletní sezonu. V kabině se cítím super. Máme dobrou partu, ale takové ty nejlepší momenty a jak drží parta při sobě, se pozná až v play off. To jsem zatím pořádně na Kobře nezažil.

Kamil Bříška v utkání s Řisuty (srpen 2020)

Patříte mezi nejproduktivnější hráče druhé ligy, jak zvládáte roli tahouna týmu? Zároveň pravidelně nosíte kapitánské C…
No uvidíme, jak na tom po tom roce budu. (úsměv) Ale sám v hokeji nic nezvládnete. Vždy to je o chemii v lajně. S Lukášem Tondrem spolu hrajeme od malička, už víme, kdo kde bude stát nebo kam si najede. Na Kobře se přidal Tomáš Šťastný, který je neuvěřitelně šikovný a chytrý hráč. Nám třem dohromady to začalo hned klapat. Céčko jsem dostal loni před sezonou. Snad už nějaké zkušenosti z 2. ligy mám a jsem tam rád. Pro mě je fajn, že můžu komunikovat s rozhodčími.


partneři klubu